Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » Hogyan tudnánk leszakadni...

Hogyan tudnánk leszakadni egymásról?

Figyelt kérdés

A kisfiam 28 hónapos, tegnap kezdte a beszoktatást. Állami bölcsi, 2 hétig tart a beszokás, meghatározott rend szerint zajlik. Most amúgy sincs könnyű helyzetben, mert elköltözött az apukája, utána én visszamentem dolgozni, most meg bölcsi.

Igyekeztem vele együtt felfedezni a helyet, együtt játszani vele. Szólt a gondozó néni, hogy kicsit "lépjek hátrébb", mert nagyon össze vagyunk gyógyulva és neki így nagyon nehéz dolga lesz. Valahol megértem.

Igaz, hogy a fiam nem szeret egyedül játszani és most kifejezetten anyás (felkéredzkedik, stb). Sokat foglalkoztam vele, nem gondoltam, hogy ezzel "rosszat teszek/elrontom".

A gondozó néni szerint neki egyedül kellene feltalálnia magát, játékot választani, tőlem max segítséget kérni. Szerintem ez óriási változás, hiszen majd 2 és fél évig mindennap együtt voltunk. Természetesen vigyáztak rá nagyik is, nem voltunk teljesen összenőve.


Bölcsibe menni kell, nem tudom máshogy megoldani. Hogyan tehetném neki könnyebbé? Lehet bebeszélem magamnak, de nem szeretném, ha úgy érezné, hogy én is elhagyom (persze apa nem hagyta el, jön látogatni, de csak eltűnt valamilyen szinten a mindennapokból). Hogyan várjam el tőle, hogy hirtelen mindent oldjon meg "egyedül"? Még az is lehet, hogy az én jelenlétemben viselkedik úgy, ahogy és ha eltűnök a képből, feltalálja magát és simán beilleszkedik majd.


2014. szept. 17. 00:24
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

pedig a beszoktatás nem az, hogy te bemutatod neki a helyet :D tényleg nagyon össze lehettek nőve, aranyosak lehettek :)

te nem leszel ott x nap múlva. ezt tartsd szem előtt. azzal, hogy veled játszik a bölcsiben, megnehezíted a dolgát, hisz mikor megszokja ezt, akkor fogsz eltűnni.

tudom, hogy nehéz, de a bölcsi lét nem akkor kezdődik amikor vége a beszokásnak, hanem már elkezdődött. ha szüksége van rád akkor legyél ott, de ha nem, akkor lépj hátra.

te inkább bíztasd arra, hogy a többi gyerekkel játsszon, válasszon magának játékot, ahogy a gondozón mondta.

kitartás! :)

2014. szept. 17. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Tudom hogy nehèz, minden anyànak az!


Próbàlj meg a hàttèrben maradni, valahol egy kis sarokban hogy azèrt làsson.

2014. szept. 17. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Pedig a bolcsode errol szol a gyereknek, hogy anya, apa otthagyja.. Uristen, most mi lesz?! Ez teljesen termeszetes.tessek a bolcsirol sokat beszelni, pozitiv dolgokat mondani. Elmondani, hogy miert megy oda, neked mit kell csinalnod, mikor jossz erte, stb..

Lehet, hogy ezerszer megvoltak ezek mar, de allandoan errol kell beszelni. Amolyan 'reggel,delben,este' szitu ez.

Valamint az sem mindegy, hogy a gondozo(k) segitik -e a gyereket abban, hogy lekosse magat, jatszani kezdjen egyedul vagy varjak a csodat, hogy feltalalja magat ..

2014. szept. 17. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Az írásod alapján elgondolkodtam, hogy ki viseli nehezebben a dolgot a gyerek, vagy te? Próbáld meg elfogadni a helyzetet, mert a bizonytalanságot a gyerek azonnal megérzi! Tudom, hogy nehéz, hidd el minden rendben lesz!
2014. szept. 17. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Talán tudatosítanod kellene magadban, hogy a kisfiad már nem csecsemő, hanem kisgyerek (nem 28 hónapos, hanem már jócskán elmúlt két éves is...) Ha megnehezíted neki a bölcsibe beszokást, csak rontassz a helyzeten, ha érzi, látja rajtad, hogy téged aggodalommal tölt el a bölcsi, és nem örülsz neki, hogy megy, neki sem fog sikerülni beszokni. Ha esetleg te is voltál bölcsis, vagy apukája akkor lehet mondani neki, hogy amikor anya kicsi volt ő is járt bölcsibe, és nagyon szuper volt, mert játszhatott sok kisgyerekkel. A lényeg az, ahogy írták, minél pozitívabban mesélj a bölcsiről.
2014. szept. 17. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
nem eltümöd kell csak hátérbe huzodni ,és figyelni,és nem mutatni előte hogy aggodsz.
2014. szept. 18. 05:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Nem tartom csecsemőnek a fiam, nem tudom, miből szűrted le ezt. A 28 hónapot meg könnyebb írni, mint azt, hogy mindjárt 2 és fél éves lesz.

Ha mutattam is aggodalmat, nagyon önkéntelen lehetett, mert állandóan áradozom a bölcsiről, megmutattam neki a neten a képeket róla, voltunk nyílt napon, stb.


Tegnap megbeszéltük, hogy ő játszik, én meg nézem. Próbálkozott párszor, de visszautasítottam-egyébként ez a legnehezebb, nemet mondani, ha kér, hogy együtt játsszunk. 1-2 kisebb hiszti volt csak. Ma meg reggeli után kiküldtek és olyan jól elvolt, hogy csak ebéd után adták ki. :) Holnap talán bent is alszik.


Az azért bevallom zavar a bölcsiben, hogy a síró gyerekekkel szerintem nem elég empatikusak, inkább "beszólnak" nekik, hogy minek sírnak meg ilyesmi (3 hete kezdett a kislány), ritkán veszik őket ölbe ilyenkor.

2014. szept. 18. 14:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!