Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » Bölcsődei beiratást kizárólag...

Bölcsődei beiratást kizárólag szülő intézheti, vagy nagyszülő is?

Figyelt kérdés

Akár meghatalmazással is.


Apám profi diplomata és igazi sajtkukac, lételeme az intézkedés. A bölcsőde ügyében felajánlotta a segítségét, nekünk nem lenne kifogásunk ellene, hogy ő intézze el (akár könyörögje be). De nem tudom, hogy milyen szabályok vonatkoznak erre, nagyszülő jogosult-e rá, akár az írásos engedélyünkkel?


2014. okt. 11. 13:36
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
40%
Az én apám is ilyen :-) Ha tényleg ennyire intézkedős, akkor menjen be a bölcsődébe meghatalmazással, beszélje meg a dolgot, és ha nagyszülő nem írathatja be, és szükséges, akkor utólag bemegy az egyik szülő is.
2014. okt. 11. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
59%
Elméletileg lehetséges, gyakorlatilag viszont baromsag. Ennyit csak meg tudtok oldani ti is
2014. okt. 11. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
59%
Bocsi de szerintem még ha megoldható is,oltári gáz lenne,ha szülőként ezt nem te intéznéd,pláne,hogy annyiról van szó,hogy kérsz majd kapsz egy jelentkezési lapot amit utána vissza kell adnod kitöltve.Vagy apukád majd viszi a személyes adataitokat is a férjeddel? Gáááááz.Én is utálok ilyen hivatalos ügyeket intézni,na de akkor is.
2014. okt. 11. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
59%
én ezt magam intézném el .
2014. okt. 12. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Persze megnéznénk és a papírokat is be tudjuk vinni, de a több napos kilincselés-ügyintézés-bürokrácia most nagyon nehezen férne bele az időnkbe. Apám pedig boldogan (és profin) csinálná.


De a kérdés nem az volt, hogy mi a véleményetek, hanem az, hogy jogilag mik a lehetőségek, milyen a szabályozás.

2014. okt. 12. 09:41
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Jogilag egy hivatalos meghatalmazassal barmit megcsinálhat szinte. Amúgy ha annyira nem érsz ra, akkor vigyázzon az gyerekre es majd ti bementek. Hidd el, igen rossz véleménnyel lesznek rólatok a bolcsiben, hogy ennyire nem vagytok képesek.
2014. okt. 12. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Ismétlem, bemegyünk, valószínűleg a gyereket is elvisszük, ha van nyílt nap.

De ha nincs hely (nincs testvére, nem vagyok egyedülálló, nem vagyunk szociálisan rászorultak) és be kell könyörögni, abban apám profibb. Ilyen esetre "használnánk".


Mindketten vizsgázunk, csatornát kell cserélni, férjem emellett dolgozik is - így eléggé aranyárban mérik most a szabadidőnket.

2014. okt. 12. 09:51
 8/11 A kérdező kommentje:
6-os válaszolónak köszönöm szépen, hogy tényleg a kérdésemre válaszolt!
2014. okt. 12. 12:25
 9/11 anonim ***** válasza:
71%
Én úgy tudom, hogy a szülőnek alá kell írnia személyesen is papírokat.
2014. okt. 12. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
83%
Erre valoa meghatalmazas, utolso. Ma Magyarorszagon nagyon keves olyan dolog van, amit meghatalmazotton keresztul ne lehetne elintézni.
2014. okt. 12. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!