Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ha nagymama megy gyesre a...

Ha nagymama megy gyesre a gyerek egy éves korától, attól a családit még a szülő kapja, akkor is ha nyolc órában dolgozik?

Figyelt kérdés
Második babát várom, elsővel végig itthon voltam gyesen, ám most a második egy éves korától szeretnék elmenni dolgozni ha lehet nyolc órában. (Két gyerek egyik ovis lesz, lakás hitel stb) Szóval gondolom érthető hogy miért. Anyukám most segélyt kap, de mondta hogy szivesen átveszi a gyest. Természetesen az az ő pénze lenne. Az lenne a kérdésem, hogy a családi kinek járna, hogy a segélyt el veszik e attól tőlle ha igen vissza fogja kapni? Más bevétele nincs. Hogy mi ennek a menete? Szóval akinek van ideje minden apró részlet érdekel ezzel a témával kapcsolatban.

2013. júl. 20. 11:35
 1/10 anonim ***** válasza:
35%

Gyes csak abban az esetben jár, ha te csak heti max. 30 órában dolgozol, 8 órás munka mellett a gyes elveszik. Menjél majd csak úgy dolgozni, hogy a gyest megkaphasd, így anyukádnak a segély megmaradna.

A családival nem tudom mi a kérdés, gondolom ti látjátok el a gyereket.

2013. júl. 20. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Igen, persze hogy mi lássuk el.
2013. júl. 20. 11:44
 3/10 A kérdező kommentje:
Szóval akkor se mehetek 8 órában dolgozni ha anyukám kapja a gyest?
2013. júl. 20. 11:45
 4/10 anonim ***** válasza:
35%

Nem. A gyes mellett nem dolgozhatsz 8 órában, függetlenül attól, hogy ki kapja. Viszont akkor maradhatsz gyesen és megmarad a nagyi segélye.


1.voltam

2013. júl. 20. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
42%

2 ellátás egy jogcímen nem jár, tehát anyukád elveszti a segélyt.

te dolgozhatsz 8 órában ha ő kapja majd a gyest.

az első azt írta, hogy hivatalosan csak 6 órában dolgozz ha tudsz, így te kaphatod a gyest, a mama meg igényelheti tovább a segélyt.

családi nektek jár

2013. júl. 20. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
én is tettem fel hasonló kérdést én ezt kaptam válaszként. http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__gyas-g.. a segéllyel nem tudom mi a helyzet.
2013. júl. 20. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha a nagymama megy gyesre, akkor te bármennyit dolgozhatsz. A családi is nektek fog járni továbbra is. A segélyt nem hiszem, hogy továbbra is kapni fogja.
2013. júl. 20. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
80%

Igaza van az utolsónak, tényleg dolgozhatsz 8 órában. Bocs.


1.voltam

2013. júl. 20. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

A családi továbbra is nektek járna.

A segélyt le kéne mondania, csak a gyest kapná.

Te dolgozhatsz mellette 8 órában is.

2013. júl. 20. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Értem köszönöm a válaszokat, és a gyes lejárta után ő vissza kapná a segélyt ha nincs más bevétele? Attól fél hogy nem kapja vissza.
2013. júl. 20. 16:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!