Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » Meddig fog még sírni reggelte...

Meddig fog még sírni reggelte mikor beadom a bölcsibe?

Figyelt kérdés
2 évesem egy hónapja jár, és azt mondják, jól elvan napközben, csak akkor sír ha kimegy a kedvenc gondozónénije pelenkázni. Viszont reggel mikor beadom sír, nem az a hiszti sírás hanem folyik a könnye, kapaszkodik. Annyira megvisel engem, szerintem lehet hoyg jobban mint őt, nem bírok a munkára koncentrálni, egész nap ez jár a fejemben. Meddig fog ez tartani???
2015. febr. 2. 12:32
 1/7 anonim ***** válasza:
Hát ezt nehéz megmondani, hogy mikor fog elmaradni a sírás. A fiam kb. a bölcsibe járás után bő két hónappal kezdett el sírni. Addig semmi gond nem volt. Ezek a sírások igazából a szülőnek szólnak, így "büntetnek"minket. Odabent aztán hamar megbékélnek. Én sokat hallgatóztam, és amikor a fiam bement a bölcsibe és sírt, mire én kiértem az épületből, és bekukkantottam az ablakon, már nevetgélt, játszott. Egy hasonló korú rokonkislány bő 3 hónapig sírt reggelente, most már ő is vidáman megy befelé. Kitartás!
2015. febr. 2. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ezek a sírások többnyire csak pár percig tartanak. Aztán már mennek is játszani. Így próbálja meg éreztetni veled, hogy inkább maradj otthon vele, de piszok hamar elfogadják a tényt, hogy csak uzsi után jössz érte. Igen ritka az a gyerek, akit ne tudnának megvigasztalni a gondozók.
2015. febr. 2. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Igen tudom, h nekem szól, de akkor is a szivem szakad bele, zar anyának érzem magam. És mikor megyek érte, totál fáradt, kimerült, karikás a szeme :( Pedig alszik napközben.
2015. febr. 2. 17:34
 4/7 anonim válasza:
Szia! Hát, az enyémnél is nagyon nehezen ment. Szerintem először magadban kell megbékélned a gondolattal, hogy "leadod". Ha bűntudatot érzel, a gyerek is megérzi, és csúnya dolog ezt írni, de kihasználja a bűntudatodat. Amint elhiszed, hogy ezzel a legjobbat teszed neki, ő is el fogja hinni és másképp áll hozzá. Először én is ódzkodtam a gondolattól, hogy nem lehetek vele egész nap, de mikor elfogadtam, hogy így a jobb neki is, hirtelen megváltozott ő is és már örömmel ment, nagyon szeret ott lenni, semmi gond nincs. Esetleg segíthet az is, ha megoldható, hogy nem te viszed reggel, hanem apuka. Teljesen másképp fog viselkedni a gyerek. Remélem tudtam segíteni, fel a fejjel és tényleg hidd el, hogy neki ott jó! Nekünk mondjuk szuper bölcsink van, úgyhogy nem volt annyira nehéz megszoknom a gondolatot.
2015. febr. 6. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Szia, köszi a választ!

Mi is szuper helyen vagyunk, régebben járt egy nagyon rossz helyre, de időbe telt mire észrevettem hogy miket csinálnak velük, és így nagyon nehéz volt megbíznom a mostani helyen, az első hetet végig az ajtó előtt szobrozva hallgatóztam, de már első héten hallottam hogy azonnal elhallgat ahogy becsukják az ajtót, evett nekik, aludt, stb. Szóval mostmár eljutottunk oda hogy 100%ig megbízom bennük, hogy jó helyen van náluk a gyerekem, viszont az igaz, hogy rosszul viselem még magát a helyzetet, vagyis a gondolatot, hogy innentől nem én vagyok vele a nap nagyobb részében. Mostmár volt pár nap hogy nem sírt, de legtöbbször azért még igen, és mire megyek érte, addigra viszont totál kimerült. Olyan jó lenne ha szivesen járna, vagy ha el tudná mondani, hogy érzi magát, mert még nem beszél.

2015. febr. 6. 20:28
 6/7 anonim válasza:
:) Az enyém már tud beszélni, mégsem mondja el. Semmit nem mond arról, mit csinál, vagy nagyon nehéz kiszedni belőle. Viszont néha, mikor énekelek neki egy dalt, megjegyzi, hogy Zsuzsi néni is szokta énekelni, vagy elkezd olyan dalokat énekelni, amiket nem itthon tanult, jó hallgatni. :) Nagyon ritka a sztorizás, pedig szuper lenne. Szóval nem fog mindent megoldani a beszéd. Egyébként mitől kimerült? Sír napközben, vagy nem alszik? Mit mondanak a dajkák? Nem lehet, hogy csak az ott megélt sok ingertől van? Mert teljesen máshogy fáradnak, főleg a kicsik. Pl. ha otthon délelőtt is aludt korábban és ott nem tud stb. az elején, míg belerázódik okozhat ilyen kimerültséget.
2015. febr. 7. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Ezt én is nagyon szeretném tudni, hogy mitől kimerült! Azt mondják, alszik, ráadásul ebéd után, pedig én soha nem tudtam itthon ebéd után elaltatni már nagyon kis kora óta, mindig délután 3-4 óra felé aludt be. Azt mondják, csak néha sír, ha eszébe jutok, vagy ha a kedvenc gondozónéninek ki kell menni valakin pelenkát cserélni, aki nem ő :D Nem tudom hogy ez a gyakorlatban mennyi sírást jelent, de a kedvenc gondozónénije mindig azt mondja hogy ügyes, nincs vele semmi gond, de a másik nemrég azt mondta hogy nehezen, nem az a könnyen beszokó tipus, és hogy nem szereti a közösséget, gyerekeket, hanem őket, felnőtteket simogatja egész nap. Mindig hordtam gyerekek közé minden nap kb 9 hós korától, játszótérbe, játszóházba, kismama klubba, és én is észrevettem, hogy nem szereti a gyerekeket. Illetve a nagyobbakat, de aki vele egyidős vagy kisebb, őket nem. Lehet hogy emiatt fárad el, nem tudom.

Ez nem ad túl sok reményt hogy a Te kicsid beszél és nem mondja el mi volt:D lehet hogy csak azt mondja ami érdekes.

2015. febr. 8. 09:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!