Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Szerintetek kirívó ez az...

Szerintetek kirívó ez az eset? Óvónő mesélte a 4 éves gyerekemről, hogy ebédnél elfoglalták azt a helyet, ahol szokott ülni, erre elkezdett sírni, és addig csinálta, amíg oda nem ülhetett.

Figyelt kérdés
Más gyerek is csinál ilyet, vagy ez valami extra eset volt?
2015. jan. 6. 13:36
 1/10 anonim ***** válasza:
82%

Az én 5 évesem is csinál ilyet, de ő elég kényszeres. Öltözésnél nem ül, csak a saját szekrénye elé, nem megy be a csoportszobába, amíg az óvónéni nem veszi észre, hogy köszönt, és egyszer mikor tornacipőt adtam rá átöltözéskor (mert negyedóra múlva ment tornázni), akkor az ajtóban álldogált a tornáig.

Az óvónénik szerint (meg szerintem is) kicsit önbizalomhiányos, ezért van jobban szüksége a biztos pontokra, szabályokra.

2015. jan. 6. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Ebben a korban még énközpontúak, teljesen belefér.
2015. jan. 6. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

nálunk szünet előtt pont ez volt. a karácsonyi sütizésen egy kislány odaült a helyére. végül végigbőgte a sütizést az öltözőbe mert nem ültették el onnan, az enyémnek meg márpedig az a helye :)

egyébként valahol igaza van, mert még a székeken is ott a jelük, 2 éve ugyan oda kell ülniük. de persze nem elfogadható egy 5 évestől, de én nem mondtam rá semmi :)

2015. jan. 6. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Mi tesómmal kb. 10 éves korig idegeltük egymást azzal,h otthon az ebédlőasztalnál a másik helyére ültünk:)
2015. jan. 6. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Szerintem simán előfordul egy négyévesnél. Lehet, hogy nehezebben viseli a válzoásokat, kevésbé rugalmas vagy csak simán fáradt/álmos/éhes volt. Vagy mondjuk amúgy is mérges volt már, mert teszem azt pont ugyanaz a gyerek piszkálta délelőtt és betelt a pohár. Ez így nagyon kevés infó, hogy bermilyen következtetést le lehessen vonni az esetből.
2015. jan. 6. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Sajnos én is csak ennyit tudok :( Meg azt, hogy a "megszokások rabja". Azt hittem, egy kisgyereknek kell az állandóság. Tudom, hogy rugalmasabbnak kellene lennie, dolgozom is az ügyön, csak szerettem volna tudni, hogy tényleg akkora probléma- e ez.
2015. jan. 6. 14:18
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Az én lányom most lesz 4 éves, de erre ő is harap. Más téren nincsenek ilyen berögződései, de ha valaki a helyére ül, azon kiakad. Itthon is ez van. De csak az étkezőasztalnál. A játszós kisasztalnál teljesen mindegy neki.

Én ezen annyira nem akadok meg, szerintem ez még a normális kategória. :)

2015. jan. 6. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
ilyenen a 4,5 lányom is kiakad.
2015. jan. 7. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Nem kirívó. Az az ő helye, azt szokta meg. Gondolom, nem minden miatt csinálja ezt, sok gyerek nehezen viseli a változást még ebben a korban. Emiatt ne aggódj, csak ne szokjon hozzá. Úgy érzed, valamire célozni akart ezzel az óvónő, vagy csak elmesélte, hogy ez történt?
2015. jan. 7. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

"Azt hittem, egy kisgyereknek kell az állandóság"

Egy szintig kell is. A többit megírták fentebb.


"Tudom, hogy rugalmasabbnak kellene lennie, dolgozom is az ügyön"

Ebben az életkorban nem muszáj sokkal rugalmasabbnak lennie, mindenesetre tudnod kell: a szülők és pedagógusok minta a gyermek számára, ez úton inspirálhatod esetleg némileg más irányba, de nem kell nagyon.

Elsősorban teljes szeretet és elfogadás szükséges, h ne szorongjon - ugyanis némileg, úgy tűnik, szorong. Ha a felnőtt biztos, szeretetteli, megértő pont a kisgyermeknek, akkor alább hagyhat a szorongásuk, hacsak nem külső tényező okozza kizárólag. Tehát nem feltétlenül rajtad múlik, hanem lehet ez az autisztikus tünetektől a szimpla önbizalomhiányig sok minden közül valamelyik verzió (ennyiből, amiket írtál, nem igazán szűkíthető a kör jobban).

2015. jan. 7. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!