Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » A gyerekeknek melyik jó, ha...

A gyerekeknek melyik jó, ha 2,5 évesen a nagyok közé kerül óvodába, vagy ha bölcsibe jár?

Figyelt kérdés
2015. ápr. 18. 12:10
 1/5 anonim ***** válasza:
Szerintem ez a gyermeked természetétől függ. Az én kétéves kisfiam például mindig a nagyok körül legyeskedik a játszótéren vagy játszóházban. A kortársai nem igazán érdeklik. Ha menne közösségbe, akkor a közeli ovi kezdő csoportjába kerülne, ez amolyan vegyes csoport, kisebbek-nagyobbak járnak oda, akiket épp beszoktatnak. Ovikezdésig maradhatnak ebben a csoportban. De Ő még marad itthon a hugival:-)
2015. ápr. 18. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Kisfiam 2 éves és 4 hónaposan kezdte a bölcsit. Oviba is felvették minicsoportba, 2,5 évesen kezdhetett volna, de mi a bbölcsit választottunk, mert itt kisebb csoportokban vannak 2 gondozónővel és 1 dajkával. De az én fiam még nem volt megbízhatóan szobatiszta és még nem beszélt, csak szavakat mondott.
2015. ápr. 18. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Nekem a lányom nyáron lesz 3 éves, és most bölcsibe jár még egészen szeptemberig(akkortol kapott helyet az oviban).

Már nagyon unja a bölcsit, már annyira menne nagyobb oviba, pedig itt is rengeteget foglalkoznak velük, és a nagyokkal külön mennek játszóra. Egy csoportban 10-en vannak, 3 gondozóra.

Amiért viszont nem javaslom az ovit, mert ott 24-en vannak 3 gondozora. Ha a gyerek még nem járt közösségbe ahol egyszerre sok gyerek lenne, akkor semmi képpen se oviba kezdjen ennyi idösen. Még egy 3 évest is megvisel az ovoda kezdet, de egy 2,5 éves még sokkal kisebb.

2015. ápr. 18. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Bölcsibe is most áprilisban van beíratás? Óvodában már megérdeklődtem.
2015. ápr. 18. 13:10
 5/5 anonim ***** válasza:
bölcsi
2015. ápr. 21. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!