Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » A bölcsőde mennyire hasonlít...

A bölcsőde mennyire hasonlít az óvodához?

Figyelt kérdés

Eddig egyik gyerekem sem járt bölcsibe de most arra kényszerültem hogy 2 éves kisfiamat be kell adnom. Az oviban tudom hogy működnek a dolgok de a bölcsiben nem. Hányan vannak egy csoportban? Itt is van vegyes csoport vagy csak homogén? Milyen a napirend? Mit kell bevinni és mit adnak? Akinek speciális étkezés kell biztosítanak? Esetleg én vihetek be ételt?

Tudom hogy már rég vége a beiratkozásnak de éppen most költözünk. Egyántalán felveszik ha még nincs meg az új lakcímkártya? Vagy először csináltassam meg azután irasam be?


2015. máj. 27. 22:05
 1/6 anonim ***** válasza:

Hát én csak a fiaim bölcsijét és oviját tudom összehasonlítani:


- a csoportlétszám feleakkora, mint az oviban (nálunk bölcsi 14 fő, ovi 28)

- nálunk hivatalosan csak vegyes csoport volt, de (legalábbis nálunk) nem volt 2 éven alatti gyerek, 3 év felett meg már oviba mentek, szóval elég homogén volt, de nem tudom, hogy ez máshol is így van-e


- nálunk kaját nem lehetett bevinni (de nálunk ezt az oviban sem engedik), viszont lehetett speciális étrendet kérni: volt tejmentes, gluténmentes és tojásmentes, illetve ezek kombinációi (viszont orvosi papirt kértek róla, hogy tényleg szükséges)


- napirend: reggeli, játék (ebből 1 óra udvari, ha jó az idő), foglalkozás (nem minden nap, de gyakran - pl. festés, ragasztás, rajzolás, nálunk leginkább csak ezek voltak), ebéd, alvás, játék


- minden vinni kellett (váltóruha, pelus, popsitörlő, stb.; aki cumis volt, vihette, vagy saját itató; alvós állat); ágyneműt benn adtak


- a mi bölcsinkben lakcímkártya nélkül nem álltek szóba senkivel; viszont, ha volt lakcímkártya, akkor a 3 vagy többgyerekeseket felvették beiratkozási időn kívül is (ahol kevesebb gyerek volt, azokat csak beiratkozási időben)

2015. máj. 27. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

ezek többnyire olyan kérdések amikre az adott bölcsivezető tud csak válaszolni.

nálunk 12 fős csoportok vannak, kettő, egyik a 2 év alattiak, másik meg az ovi előkészítősök. de ha sok a hiányzás, együtt vagyunk, illetve az udvaron is együtt vagyunk.

9kor van reggeli, majd alkotunk, szabad játék, jó idő esetén udvar. 10kor 10órai ez vagy gyümölcs vagy gyümölcslé. nálunk 12-kor van ebéd, de fél12-kor szokott lenni és 12-től alvás, nálunk kicsit később, most "keveset alvó" gyerekekkel van tele a csoportunk :) de ha valaki álmos akkor előbb bevisszük, megetetjük és letesszük... :) 3kor ébresztő és utána udvar vagy szabad játék.

bölcsiben nincs kirándulás, kötelező foglalkozás, mint az oviban. nálunk nincs külön kaja, de most allergiás gyerekünk sincs. ahhoz, hogy te behozz ételt, antsz engedély kell, orvosi papírokkal.

mindent kell vinni, pelust, popsitörlőt, ruhákat, ágyneműt (nálunk saját huzatok vannak de bele a takarót a szülők hozzák).

bölcsiben nincs beiratkozási idő mint az oviban, szóval épp nincs vége, bármikor beírathatod ha van hely. annyi, hogy a bölcsibe mindkét szülőtől kell munkáltatói. lakcímkártya se számít, mert nincsenek területileg felosztva, oda jelentkezel ahova akarsz, akár a munkahelyed melletti bölcsibe is :)

2015. máj. 27. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

7 gyerek/gondozonő tehát 14 fo/csoport.

6 hónapos tol 3 évesig, vegyes csoportok

Napirend nincs, csak az étkezési idők fixek

Valtoruha, pelenka/wc papir, papirzsebkendo, szalvéta.

Kizarolg orvosi igazolassal biztosítanak speciális étkezést, te nem vihetsz be semmit.

2015. máj. 28. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Miket kapnak bent a gyerekek, mit esznek? Milyen egy atlagos nap menuje?
2015. máj. 28. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Katicka29 ***** válasza:

Nálunk:

5-kor nyit a bölcsi, az első gyerekek 7kor érkeznek.

8tól reggeli (tej, tea, kenyér, felvágott, sajt, májkrém, valamilyen zöldség). Utána játék, jó idő esetén udvar. 10kor tízórai (ősszel-télen gyümi, tavasszal-nyáron gyümilé).

Fél12kor ebéd (heti 1x leves főétel, többi napon főzelék hússal).

12-2ig alvás. Utána uzsi és játék 5ig. Ekkor zár a bölcsi.

2015. máj. 28. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Felvették szerencsére :)

Vegyes csoport, 1 és 3 év közöttiek. 11-en vannak egy csoportban de még mindig van egy hely. 9-ig kell beérkezni azután tízórai. Fél 11-ig zene, mozgás, kézműves. 11-től 3/4 12-ig az udvaron vannak. Délben ebédelnek, fél 3-ig alszanak, azután uzsonna és 5-ig haza kell vinni a gyerekeket. Biztosítanak speciális étkezést is. Kell váltóruha, váltócipő és havonta zsepi, szalvéta, szappan, wc papír (aki nem szobatiszta annak pelus, popsitörlő, popsikenőcs)

2015. máj. 30. 22:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!