Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » Próbaidő alatt lehet 2 hét...

Próbaidő alatt lehet 2 hét szabit kivenni beszoktatáshoz? Vagy más a helyemben szitterrel oldaná meg?

Figyelt kérdés

egyedülálló vagyok, senki nincs, aki felügyelne(vagy felügyeletre képes lenne) a kicsire, mindenképp bébiszittereznem kell szeptember végéig minimum, ha elvállalom aug-tól a munkát, de mivel ez nagy váltás egy gyermek életében, szeretném én beszoktatni. időpontot kezdésre úgy kaptunk a bölcsiben, hogy akkor pont egy hónapja dolgoznék még csak.

vagy keressek másik munkát és üljek itthon októberig(gyedem van, igaz alig élünk belőle)? mivel a bébiszitter miatt amúgy is minuszos lenne az aug, szeptemberi hónap, tulajdonképpen rá keresnék.


2015. júl. 2. 13:08
 1/10 anonim ***** válasza:
Ki lesz a gyerkőccel abban az egy hónapban amíg már dolgozol?
2015. júl. 2. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Szerintem beszéld meg a főnököddel, hogy a jelenlegi helyzetben ilyen problémád van és ez a dilemmád. Ha nehezményezi a szabadságot, akkor keress sittert.


De egy rákérdezést megér, mert nagyon a főnök belátásán múlik, hogy mi lesz a dolog vége.

2015. júl. 2. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Ha a babysitter miatt nem maradna semmi, akkor teljesen felesleges elmenned dolgozni.

A babysitter is egy beszoktatás, és az sem lesz könnyü, majd 1 hónap múlva 20-25 gyerek mellé beilleszkedni megint nem túl rózsás dolog.


Akár hogy is döntesz, az ovis beszoktatásra adjál neki idöt, és legyen minimum 2 heted amig ott leszel. Ha a gyerek azt érzi, hogy te minél elöbb szabadulnál töle, annál nehezebb lesz a beszoktatás.

2015. júl. 2. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

még csak bölcsis lesz, 1 éves, 9 gyerek lesz, vele együtt. szeptember közepétől fogadnak beszoktatásra.

igaz aug és szept-ben a bébiszitterre keresnék, de utána már csak esetlegesen betegségek idejére fog csak majd kelleni, hogy ne menjek táppénzre. többet jelentene az, hogy van munkám, mint hogy 2 hónap minuszos.


viszont igazából nehezen bízok meg egy szitterben és a gyerek felől sem vagyok nyugodt ha más vigyáz rá, ill más szoktatja be. nem tudom megéri ez a stressz a munka mellé. nem egy nagy fizetős helyről van szó, olyan közalkalmazottisról.

2015. júl. 2. 13:33
 5/10 anonim ***** válasza:

Nem veszítesz semmit, ha megkérdezed a leendő főnöködet a szabadságról.


Kérdés viszont, hogy ha az augusztusi munkát lemondanád, mennyire könnyen találnál másikat.

2015. júl. 2. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

a leendő főnökkel pont nem a szabadságról akarnék beszélni, mert akkor fel se vesz, jelenleg olyan 90%-os esélyem van bekerülni.

amúgy én bízom a munkatalálásban, mivel korábban is ha dolgoztam is, mindig pályázgattam ide-oda, csak hogy lássam, hogy piacképes vagyok e, és amikor külföldön dogoztam, hívtak haza interjúra, kérdezték a fizetési igényem, én felvázoltam a helyzetet, kiszámoltam mennyiért mennék haza, és kalkuláltam nekik egy szemérmetlen összeget, úgy se veszítek semmit vele alapon, ha nem mennek bele, erre az volt a válasz, hogy belefér a cégük költségvetésébe, és mondjak fix időpontot...nyeltem egyet, mivel nem is gondoltam komolyan :)


igazából én bízok a jövőben, mégha nem is látom, mégha kiszámíthatatlan is, és mégha ilyen is a gazdaságunk amilyen

2015. júl. 2. 13:56
 7/10 A kérdező kommentje:
valszeg rábízom a sorsra, ha felvesznek majd gondolkodom, hogy bemegyek e az első munkanapra.
2015. júl. 2. 13:58
 8/10 anonim ***** válasza:

Hogy elenged-e szabira a próbaidő alatt az csak a főnökön múlik, úgyhogy mindenképpen beszélned kell vele erről, főleg azért, mert ugye a szabik 2/3-ával a munkáltató rendelkezik.

Nem tudom hány éves vagy és mennyi nap szabi járna neked, DE azt már előre tudd, hogy ha szeptemberben állsz munkába és ténylegesen maradnál és kb 30 évesnek veszlek, összesen nem jár a 4 hónapra 2 heti szabi. Az meg, hogy előre kiadná, úgy hogy az sem tudja biztosan maradsz-e HÁT?

Főleg úgy hogy 15 nappal hamarabb be kellene jelentened.

Én nem tartom magam rossz, szigorú főnöknek, de egy még ott sem dolgozót biztos nem engednék el ennyi szabira előre a bizonytalanra.

2015. júl. 2. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Bocs most nézem augtól dolgoznál, hát akkor épphogy meglenne a 2 hét szabi, bár ez nem segítség.
2015. júl. 2. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

köszönet a válaszokért

majd az idő megoldja, jobbat nem tudok.

lehet fel se vesznek.

2015. júl. 4. 01:30

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!