Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » A bölcsödében megmossák a...

A bölcsödében megmossák a gyemek fenekét (1,5 éves), ha kérem törlőkendő helyett? és ha tovább aludna mint a többiek, akkor felébresztik őt? és ha tízórainál éhes marad az egy gyümölcslétől, akkor sem adnak neki enni?

Figyelt kérdés
2015. nov. 11. 17:11
1 2 3
 11/24 A kérdező kommentje:
de akkor bízom a 11:30 as korai ebédben, szóval egy gond kilőve.(hacsa nem az én gyermekem etetik utoljára mindig...)
2015. nov. 11. 17:29
 12/24 anonim ***** válasza:
86%
Ezt a sok halálos aggodalmaskodásodat a kisgyermek "veszi", mivelhogy antennája van anyukája érzéseire. Nyugodj meg, és ne aggód szét magad.
2015. nov. 11. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
63%
Szegény gyereked! Ezeket a dolgokat miért nem kérdezed meg a bölcsődében? Egyébként a fenekét nem fogják mosni, ha egyszer gyümölcslé a tízórai,akkor nem fognak neki enni adni (mit?), nem valószínű, hogy fel fogják ébreszteni! (mondjuk miért kellene felébreszteni?)
2015. nov. 11. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
50%

rendes reggeli kell egy gyereknek nem csak tejital.

bölcsiben nekünk az étkezés fizetésénél nem lehetett ugy fizetni h nem reggelizik ott,tehát,ott kapott rendes reggelit,sok helyen reggeli után be is zárják az ajtot nem tudod bevinni a gyereket.

2015. nov. 11. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
90%

gondozónő vagyok. nem mosom meg a feneküket, mert nincs rá lehetőség. a gyerekek kézmosója kicsi, nem is lenne higiénikus ott kakát pucolni. a felnőtt mosdóba meg nem fogom átcipelni, messze van, kicsi a hely, nincs szemetes, se pelenkázó... de ha nyakik kakálja magát akkor levetkőztetem és lezuhanyozom (van kiszuhanyzó), de egy sima kakis pelenka miatt nem csinálok ilyet, mert ott a többi gyerekem akire figyelni kell, illetve a kolléganőmnek ilyenkor ugye dupla annyi gyerekre kell figyelni.

reggeli 9kor van, bőséges, kenyér felvágottal vagy kenővel, tej vagy kakaó van hozzá. nem szoktak éhesek maradni. 10óraira nem egy szem gyümölcslé van nálunk, hanem szeletelt gyümölcsből van egy tálnyi. addig adom míg kérik, ha meg nem elég akkor ez van, kapnak vizet, az csak nasi tulajdonképpen, mert f12-kor van ebéd, eleve kevés idő telik el a reggeli óta is. én pont azt látom, hogy a délelőtt evéssel telik, én szívem szerint áttenném a gyümölcsöt ebéd utánra, csak ha finom az ebéd akkor meg már nem ennének, vitamin pedig kell :) semmi baj nincs azzal, hogy nálatok ivólé van, pont annyi elég. otthon hány óránként eszik a gyereked?


bőrgyógyásznál már voltatok? nem lehet, hogy allergiás valamire? az okozhat ennyire allergiás bőrt, viszont azt lehet kezelni

2015. nov. 11. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
100%
az alvásra nem válaszoltam. igen, én felébresztek mindenkit, bemegyek, halkan énekelek, jó reggelt kívánok és felhúzom a rolót. ettől felébrednek. de 2,5-3 órát alszanak, az azért elég szokott lenni :) de persze van olyan, hogy látom már az udvaron borul le a feje a kicsinek, akkor előbb beviszem, gyorsan belapátolom neki az ebédet és dobom be az ágyba, hogy aludhasson :)
2015. nov. 11. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
100%

Csak akkor mossák le a gyermeket, ha nagyon olyan lesz. Sima pelenkacserénél nem mosogatnak. Nálunk van rendes fürdőkád, de tényleg csak akkor használják, ha muszáj.

Egy másfél éves gyereknek bőven elég a 2,5-3 órás alvás. Délben már szunyálnak, háromig alhatnak.

A reggeli általában 8 körül van, tartalmas. Hiába iszik itthon 2,5 dl tejitalt hétkor, 8-kor simán reggelizik, jól eszik, éhes. A tejital csak tej, nem szilárd táplálék, nem fog kitartani a pocakjában délelőtt.

10 óra felé kapnak gyümölcsöt vagy gyümölcslét és mellé "nasit", kölesgolyót, 1-2 szem kekszet.

11-kor abbahagyják a játékot/bemennek az udvarról, kézmosás, tisztázás, és ülnek asztalhoz.

Délben mind ágyban van és horkolva szunyál, úgy elfárad.


Őszintén szólva nem értelek... ha ennyire nem bízol a bölcsiben, a gondozónőben, miért bízod rá a gyereked? Téged nem fognak helyettesíteni, ők nem anyapótlékok, nem úgy működnek, mint te.

Mivel picik a gyerekek, sok egyéni kérést tudnak teljesíteni, alhat állatkával, kaphat cumit stb., de kell lennie egy egységes rendszernek, különben káosz lesz.

2015. nov. 11. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
39%

A mi bölcsinkben kaka után tusolás van kötelezően.

A tízórai csak pár falat gyümölcs, de ott lesz a reggeli, ennyi idősen már kéne valami szilárd is, nem csak tejital.

Ha ilyen picikkel kerül egy csoportba ne aggódj, nem a gondozónéni fogja ébreszteni, hanem a másik nyolcból valamelyik biztos felordítja a csoportot :)

De tényleg nem értem mi ez a pánik, magadnak generálod a problémákat, a gyerek is érzi, hogy bizonytalan vagy!

2015. nov. 11. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
100%

Reggel nem adok neki semmit, hogy bőségesen egyen...valahogy így irtad. Ez szep😒

Inkabb etesd meg otthon normálisan. Ne masok felé tamassz csak elvárásokat!

2015. nov. 11. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
92%

Normál esetben nem mossák a feneküket kaki után, de ha te külön beszélsz erről a vezetővel, gondozónőkkel, akkor szerintem meg lehet oldani :) Legalábbis én simán megtettem volna ennyit, ha egy gyerek allergiás lett volna.

10 órai gyümölcs, nálunk sosem volt csak gyümölcslé. Alma, banán, barack, körte, mikor mi.

Felébresztünk mindenkit (de amúgy a legtöbb felébred magától és már öltöztetés előtt megy a dumaparti, úgyhogy szépen lassan felébrednek. Aki nem ébred fel azt szép finoman, megsimogatva a hátát ébresztjük, ha kell ölben visszük ki), mert alvás után jön a biliztetés, arcmosás, kézmosás, utána uzsonna. Ha tovább aludna az egyik gyerek ő egyedül kéne maradjona teremben, ami nem biztonságos, és lemaradna az uzsonnáról is.

2015. nov. 11. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!