Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » Aki új munkahelyen kezdett...

Aki új munkahelyen kezdett beszoktatás után, ott a mhely mennyire tolerálta hogy anyuka otthon marad a gyerek betegségei miatt?

Figyelt kérdés
2016. febr. 19. 21:17
 1/3 anonim ***** válasza:
63%
Nalunk a ferjem tobbet tudott maradni es akart is, igy nem volt ebbol gond. A noverem viszont emiatt ment a regi munkahelyre, mert az o ferje nem akart maradni a kicsivel otthon, ha beteg, nem tudta ellatni...es a tesom felt emiatt uj helyre menni dolgozni.
2016. febr. 19. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Szerintem nem tolerálják jól az ilyet új munkahelyen.

MOst gondolj bele, általában 3 hónap próbaidő van. Ez alatt az idő alatt nem tanácsos sokat hiányozni, és bármikor elküldhetnek. Nem hiszem hogy jó fényt vetne a munkavállalóra ha már kapásból az első hónapban két hetet hiányozna, mert beteg a gyerek, és egy frissen közösségbe kerülő gyerek általában jó sokat hiányzik az elején. A munkavállaló be sem tud tanulni a munkába rendesen. Elég kockázatos szerintem.

2016. febr. 20. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Ha új munkahelyre tudsz visszamenni valamilyen okból, akkor nyilván a gyerek betegsége egy kockázati tényező. Felesleges azon gondolkozni, hogy mekkora, hiszen biztosan volt oka annak, hogy új a munkahely.

Egyébként egy gyereknek 2 szülője van, ha mindketten dolgoznak, akkor pláne, hogy közös feladat a betegségek megoldása (nyilván van 1-2 munkakör, ahol ez esetleg nehezebben megoldható). Fura kicsit, ahol apa egy "nem tudom ezt csiálni"-val kihúzza magát a felelősség alól. Nekem szerencsére remek férjem van, aki mindenben besegít, mindig az marad otthon, aki adott időpontban könnyebben meg tudja oldani (vagy aki szintén elkapja a betegséget :D), kb. fele-fele arány jön ki.

2016. febr. 23. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!