Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » Miután beadtátok gyermeketeket...

Miután beadtátok gyermeketeket bölcsődébe, nem változott meg a viszonyotok? Ugyanúgy ragaszkodott hozzátok?

Figyelt kérdés
Hogyan dolgoztátok fel, hogy napi 2-3 órát látjátok csak? És neki ez mennyire rossz?
2016. jún. 19. 22:01
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
6%
napi 2-3 órát? Azért az érdekes bölcsi!
2016. jún. 19. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
58%
Napi 2 órát látod a saját gyereked? Aki még ráadásul bölcsis?
2016. jún. 19. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
58%

Elvileg nem az együtt töltött idő, hanem a kettőtök viszonyának minősége az, ami befolyásolja a kötődést. Ezért van az, hogy ha dadust fogadsz, aki napközben többet van a gyerekkel, akkor sem fogja a dadust helyetted anyjaként szeretni. Teljesen más a kapcsolat.


Ugyan gyerekem nincs (egyetemen tanultam csak a fenti pár mondatot), de az nekem is durvának hangzik, hogy napi 2-3 órát lásd a bölcsis gyereked.

2016. jún. 19. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Reggel viszem 7kor és fél5re megyek érte, 8 fél 9körül alszik.

Ez tényleg nem 2-3 óra, hanem 4-4,5 óra, az éjszakai alvást nem beleszámítva.

2016. jún. 19. 22:16
 5/12 anonim ***** válasza:
48%

Akkor elmesélem, hogy lehet ez. Mi az agglomerációban éltünk, rendszerint 8-4-ig dolgoztam Budapesten. Ha 8-ra mentem, legkésőbb fél 7-kor el kellett indulnom, a gyerekek akkor általában még aludtak, a férjem vitte őket bölcsibe és oviba. 4-kor végeztem, a kicsit negyed 6-kor vettem fel a bölcsiben, a nagyért valamivel fél 6 után értünk oda az oviba. Hazaértünk háromnegyed 6-ra, fél 9-kor oltottunk lámpát. Tehát a kicsit 3 és egy negyed, a nagyot kereken 3 órát láttam egy nap úgy, hogy ennek a nagy része elment a vacsi-fürdés-fektetés levezénylésére. És nem hiszem, hogy ezzel mi voltunk így egyedül.

Kérdésedre válaszolva: természetesen vacak volt. Igyekeztünk hétvégén bepótolni.

2016. jún. 19. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Igaz nem Pesten élek és szerencsére a férjem és én sem "időre" dolgozunk, a mi beosztásunkban már elég rugalmasak....Nyilván így nem sikerül megérteni a 1,5 óra az út a bölcsiig-oviig problémát...
2016. jún. 20. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

az én lányaim jól viselik, inkább szorosabb tőle a kapcsolat. sokkal jobban érzik magukat ott, mint otthon velem unatkozva, szerintem :D

hatkor kelünk, 7.30ra érünk be, 16.45-kor hozom el őket, 19-ig még játszunk az udvaron (ha jó idő van), és 20.30 körül alszanak el.

ez inkább 5-6 óra, plusz hétvége.

sajnos kevesen tudják megengedni maguknak, hogy majd csak óvodába járjon, de én se tudtam beadni két évesen őket, nem éreztem, hogy jó lenne nekik. 2 évesek és 4 hónaposak voltak, amikor már éreztem, szükségük van más társaságra is.

2016. jún. 20. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
36%
hozzáteszem, ez így minőségi 4-5-6 óra, nem pedig átszenvedett 12 óra, én úgy érzem, többet ér nekik így
2016. jún. 20. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
19%
Minek bölcsi? Istenem, az ilyen minek szül gyereket.
2016. júl. 2. 02:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Egyedül nevelem a gyereket. Szerinted jó kedvembe megyek vissza dolgozni????
2016. júl. 2. 22:01
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!