Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » Ti is ilyen nehezen engedtétek...

Ti is ilyen nehezen engedtétek bölcsibe a gyermeketeket?

Figyelt kérdés
Gyermekem pár hónap múlva lesz két éves és kiderült, hogy vissza tudok menni dolgozni, ő pedig bölcsibe kerül. Én még nem gondolom őt "bölcsőde érettnek", de az anyagiak miatt vissza kell mennem dolgozni. Még szopizik és mindene az ANYA, sokszor az Apukáját sem fogadja el. Hogy lehet ezt elfogadni és feldolgozni???
2014. jan. 20. 11:32
 1/7 anonim ***** válasza:
Ha így állsz hozzá, minden sokkal nehezebb lesz. Először is válaszd el, mert borzalmas lesz neki így a bölcsiben. Utána pedig azt sugalld, hogy mennyit fog fejlődni, okosodni, saját korosztályával lehet. Ha te támogatod és nem az aggódást a kételyeket látja benned, minden sokkal könnyebb lesz. Egy gondozónő
2014. jan. 20. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Huh akkor nálatok komoly gondok vannak. Még szerencs, hogy mecs bölcsibe, nagy szüksége van rá. Mert az nem normális, hogy ennyire magahoz tapasztottad.
2014. jan. 20. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Lehet, hogy nem "normális", de ha CSAK ÉN vagyok vele 24 órában, mert az Apja dolgozik (14-16 órákat), akkor szerinted mit tudtam volna csinálni? Esetleg tettem volna ki az utcára, nem?
2014. jan. 20. 12:19
 4/7 anonim ***** válasza:
minél többet vidd nagyszülőkhöz,kisgyermekes barátokhoz,baba-mama klubba,játszóházba,ha megoldott nagyszülőknél ott hagyni,akár éjszakára,nappalra.kezd el leválasztani magadról,mert MOST szoktatom be a másfél éves fiamat kényszer miatt bölcsibe és van 2 kislány akit anya nagyon véd oltalmaz dajkál nem hagy ott sehol,és a kislányok lelki betegek a bölcsibe. Ne vedd támadásnak a tanácsokat,hétvégente hagyd az apjára pár órára a gyereket!
2014. jan. 20. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Azért nyilván nem minden nap dolgozik és mikor dolgozik akkor is otthon van valamennyit. Társaságba kellett volna vinni, hozzászoktatni más emberekhez, megismerteni azzal, hogy nem csak ő van a világon. Nagyszülőkhöz vinni, otthagyni rövidebb-hosszab időre, ha nincs nagyi akkor babyszitter, bölcsi már korábban, akármi.
2014. jan. 20. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Természetesen nem burokban nevelem: járunk baba-mama klubba, játszóházba, könyvtárba, nyaralni stb. A nagyszülőkkel is elvan egész nap, kb. kéthetente tudunk velük találkozni. Én is az "elengedés" híve vagyok, hisz csak ekkor tud szellemileg, lelkileg egészséges gyermek és majd felnőtt lenni. Mindennek ellenére ő sokkal jobban "anyás", ami nem is lenne baj, ha nem menne most bölcsibe.
2014. jan. 20. 13:11
 7/7 anonim ***** válasza:
ha leválik majd a ciciről talán könnyebben szakad el tőled...és te is tőle.már ez úgyis csak megszokás,ennyi idős korban,táplálási funkciója nincs.
2014. jan. 20. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!