Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » Mi van ha nem érek oda a...

Mi van ha nem érek oda a gyerekért, mire zár a bölcsi?

Figyelt kérdés
Ősztől megyek vissza dolgozni, a gyerek meg bölcsibe. A bölcsi 17 óráig van. Én 16 órakor végzek 2 falura a bölcsitől, 16:10-kor van busz, amivel 16:45-re érek be a gyerekért. Viszont ha kasszahiányom van, vagy nem tudom lezárni a számítógépes rendszert, esetleg elromlik a riasztó (ezek elő-előfordulnak), akkor nem érem el a buszt és a következővel csak 18 óra körül érek a bölcsihez, zárás után. Férjem még messzebb dolgozik. Szüleim szintén vidéken, anyósomék külföldön.
2016. jún. 23. 15:17
 1/10 anonim ***** válasza:
73%
Beszélj a vezetőnővel erről. Ha emberi a hozzáállásuk, meg tudják oldani.
2016. jún. 23. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

2 megoldást látok:

Előre megbeszélni a bölcsiben ezt a lehetséges problémát és hogy olyankor be tudja-e vállalni valamelyik gondozó, hogy marad (némi juttatásért cserébe).

Megkérni egy megbízható ismerőst, barátot vagy bölcsistárs szülőjét, hogy vigye el a gyerekedet magával, míg Te odaérsz hozzájuk.

2016. jún. 23. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Felhívnak a pedagógusok, és vagy bent maradnak vele, vagy ha ez nem megoldható, az illetékes gyermekvédelmi szervnél adják le. Erről a bölcsi kapujára ragasztanak ki figyelmeztetést.
2016. jún. 23. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Nálunk annak idején azt mondták a bölcsiben, hogy ha zárásig nem ér oda a szülő, kötelességük leadni a gyereket a gyermekvédelem megfelelő irodájában.

Persze ha ez ritkán fordul elő, és telefononelérnek, akkor kérdezz rá, hogy mi lehetne a megoldás Akár az, amit írtak is már előttem, hogy a gondozónő némi juttatás fejében vállalja, hogy hazaviszi a gyereket.

2016. jún. 23. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Hát az nem lenne jó ha a gyermekvédelmiseknél kötne ki a gyerek. Majd próbálok beszélni a gondozókkal, meg keresni másik szülőt is, akinek oda jár a gyereke, csak még nem ismerek senkit.
2016. jún. 23. 15:30
 6/10 anonim ***** válasza:
83%
esetleg bébiszitter, megbízható szomszéd, aki ugrasztható és minimális összegért bevállalja hogy elmegy érte és addig otthon van vele? Alapból se árt ha van ilyen ember talonban, mert bölcsiből is bármikor szólhatnak nap közben hogy azonnal menj a gyerekért mert beteg lett.
2016. jún. 23. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
83%
Teljesen igaza van a 6-os válaszolónak. Valaki ismerős nyugdíjast keresnék, hisz ő nem csak szezonálisan tudná megoldani a problémát. Illetve arra tényleg készülj fel, hogy bármikor hívhatnak, hogy beteg a gyerek, és menni kell érte. Ha nem hagyhatsz ott csapot-papot, akkor kell valaki, aki vele van, míg te haza érsz.
2016. jún. 23. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

muszáj megszervezned vész esetére, hogy valaki legyen aki ilyenkor elhozza!

én gondozónő vagyok, nálunk a rendőrséget kell kihívni és ők viszik el a gyereket, én nem vihetem kapun kívül. elméletileg.

oké, nyilván ha ilyen lenne akkor nem a rendőrséget hívnám hanem anyukát és őszintén biztos megbeszélném vele, hogy elviszem magammal, de ottmaradni én se tudok, mert enyém meg ovis, nekem meg oda kell odaérnem, nem buli ha enyémet viszik el a rendőrök a tied helyett ;)


játszótérről esetleg nem ismersz anyukát? nyugdíjas fitt nénit? szomszéd? valaki aki pár száz forintért ugrasztható ha gond van!! és persze beszéld meg a gondozónővel előre, hogy tudjon róla, majd elmondja, hogy mit tudtok tenni, lehet azt mondja, hogy 500.-ért a játszótéren megvár :)

2016. jún. 23. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Mennyi idős a gyermeked? Bocs, nem a kérdéshez tartozik. Csak én is ősszel adom be bölcsődébe, de nagyon nehezen válok meg tőle.
2016. jún. 24. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Amikor mi bölcsiztünk a bölcsőde vezető beiratkozásnál mondta ha esetleg olyan munkarendben dolgozunk h nem megfelelő a bölcsi nyitvatartása akkor jelezzük és igyekeznek megoldást találni.
2016. júl. 9. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!