Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » Mi lehet az oka, hogy nyűglődi...

Mi lehet az oka, hogy nyűglődik, sír ha bölcsiből nem haza megyünk, v bölcsi előtt boltba megyünk?

Figyelt kérdés

2 éves.

Szàmtalanszor babakocsizunk soha nem ilyen, csak bölcsi utàn, vagy előtt.

Egy bevàsàrlàst nem lehet vele elintézni ilyenkor, csak hétvégén, vagy olyan napokon amikor nincs bölcsiben.

Alapvetően pedig hosszú utakon is jókedvű a kocsiban.


2016. márc. 9. 11:21
 1/5 A kérdező kommentje:
Amikor megyek érte jókedvű, a haza úton is, otthon is. De ha nem haza veszem az irànyt, végig nyűglődik, boltba betérve is, mindig a síràs hatàràn van
2016. márc. 9. 11:23
 2/5 anonim ***** válasza:

Nekem azért ismerős ez a helyzet, mert a lányom autista, roppant rugalmatlan a gondolkodása, ha valami nem úgy alakul, ahogy megszokta, vagy eltervezte, kiborul.

(Nyilván nálatok önmagában ez a dolog nem jelent autizmust, csak azért írom, mert meg kellett tanulnom kezelni ezt a helyzetet.)

Nálam az vált be, hogy előre szóltam, hogy fel tudjon készülni, lelkesen beszéltem róla, hogy milyen jó lesz majd a boltban, választhat magának ő is valami apróságot, stb.

2016. márc. 9. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Szerintem fáradt és ebben a korban igénylik is a rutint.

Nálunk rutinná vált, hogy amint hazaérünk, egy üveg tápszer a "welcome drink", mert a bölcsődében szerintem nem itatják eléggé. Ezt annyira megszokta, hogy kiborul, ha érkezés után 5 percen belül nincs a kezében a cumisüveg. Hétvégén, máskor nem igényli.


A 2 évesek még sokszor ragaszkodnak egy-egy rituáléhoz, illetve a fáradtság, álmosság nem úgy jelenik meg, mint a felnőtteknél, hanem inkább túlpörgésben, nyűgösségben.

2016. márc. 9. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Kiviszik őket a friss levegőre a bölcsiben? Nálunk ez volt a gond, nyűgös volt és hisztis.
2016. márc. 10. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Ki, csak épp nem mehetnek a kertbe, a fűre, csak az előtéren motorozhatnak, ami kb 5 m hosszú csak...

Tegnap probàltam a lelkes felkészítést, úgy ahogy hatott olyan negyed óráig, aztàn megint kezdte.

A vége az lett, hogy àllva vittem a babakocsiban...tetszett neki, örült, hogy szembe vagyok vele, foghatja a kezem, nézelődött körbe körbe, minket meg az utcàn néztek...

2016. márc. 10. 13:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!