Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » Érdemes e venni egy nagy...

Bölcsitnyitnék kérdése:

Érdemes e venni egy nagy házat hogy nyissak benne családi napközit?

Figyelt kérdés

Kedves fórum olvasók!

Érden szeretnék venni egy nagy házat és nyitni benne családi napközit. Ezt nyilván nem azért hogy meggazdagodjak, viszont annak örülnék ha legalább 100 eft bejönne havonta nettóban nekem mint fenntartónak, hogy tudjam fizetni a törlesztőrészletet meg rezsit a nagy házra. Én csak a fenntartó lennék, tehát dajkák vinnének egy vagy két csoportot. Kérdésem, hogy mit gondoltok, mennyire reális ez az ötlet, és milyen formában lehetne megoldani? Hány négyzetméter szükséges hogy két csoport csana kényelmesen és hivatalosan tudjon müködni? Illetve az adózás hogy megy? Van esély hogy egy csoportból is bejön kb. 100 eft miután kifizettem a dajkát és adókat, vagy remélytelen ügy? Köszönök szépen minden hozzászólást/ötletet.



2016. júl. 18. 22:09
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
én csanában dolgoztam jelenleg gyes-en vagyok de tartom a kapcsolatot a kolléganőmmel akié a csana, és pont 1-2 hete beszélgettünk, hogy nem tudja mi lesz vele mert meg akarják szüntetni a csaná-kat és majd választhat hogy magán bölcsi meg nem tudom mik között hogy hogyan vigye majd tovább, viszont ott ugye már megint más feltételeknek kell megfelelni, így fogalma sincs mi lesz vele... egy biztos havi 250 000-es bevételből neked semmi nem marad... fenntartási költségekre sem , nemhogy + pénz... ha nyitsz akkor a maximum 7 fős csoportokat hoznod kell folyamatosan és nem 50 000-es havidíjjal kell számolnod... - sőt... most elgondolkodtam, mert 2 éve az biztos, hogy csana stop-volt és nem lehetett újat nyitni, és szerintem most hogy meg akarják szüntetni őket, pláne nem lehet szerintem.. tehát marad a magán bölcsi, én ennek néznék utána a helyedben hogy annak milyen feltételeknek kell megfelelni... kapnál-e normatívát a gyerekek után ha igen milyen feltételek mellett adnak a gyerekek után (anyuka nem lehet gyed-en pl, betöltött 3 év után jár-e , stb... ) mert normatíva nélkül olyan magas árat kéne kérned hogy maradjon is pénzed, hogy nem biztos hogy találsz annyi gyermeket hogy megint csak megérje... szóval nem egyszerű az biztos..
2016. júl. 19. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
2016. júl. 19. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
100%

A csana és a bölcsi két különböző kategóriájú intézmény. A csanához sokkal kevesebb minden kell és az önkormányzattól is kérhetsz támogatást.

Menj be a helyi kormányhivatalhoz, ott kell engedélyeztetni az intézményt, segíteni fognak abban, hogy tisztábban láss. (ott dolgoztam, hiteles a válaszom)

2016. júl. 19. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

Nagyon érdeklődj utána mindennek! Elsőnek neten keress rá részletesen, majd menj be személyesen önkormányzathoz is egyéb helyekre! Régebben bizonyos esetekben komoly állami támogatást is adtak csana nyitásához.

Egyik ismerősöm kb 5 éve nyitott csanát a saját családi házában, kb 120 m2-es a ház, az alsó szintet teljesen támogatásból full szétszedték és átalakították csanává, a felső szinten pedig ők laknak a családjával.

2016. júl. 19. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
78%

Pont most fogja a kormány a földdel egyenlővé tenni ezeket a helyeket, szóval én nem nyitnék.


[link]


és ezt tervezik helyettük:

[link]

2016. júl. 19. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!