Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » Bölcsődét milyen szempontok...

Klarenzo kérdése:

Bölcsődét milyen szempontok alapján, és mikor válasszunk?

Figyelt kérdés
2017. febr. 20. 23:56
 1/4 anonim ***** válasza:

Budapesten laksz? Mert Bp-en kívül szerintem nincs akkora választék más településeken bölcsődékből h válogatni lehessen.

ELőször is el kell dönteni h magán vagy állami bölcsődébe szeretnéd íratni (a magán az a családi napközi). Magán az ugye fizetős, cserébe kisebb a gyereklétszám stb. De vannak nagyon jó állami bölcsődék is.

Be lehet menni minden intézménybe körbenézni, beszélni a vezetővel stb. EZ alapján válassz.

Ha állami bölcsi és olyan helyen laksz ahol nagy a túljelentkezés akkor akár 1 éves kora előtt be kell íratni h legyen hely. Ezt is meg lehet kérdezni a vezetőtől, ő tudja h van-e várólista vagy mindenkit fel tudnak-e venni.

2017. febr. 21. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ha államiban gondolkoztok, legkésőbb egy évvel azelőtt jelentkezzetek hogy vissza kell menned dolgozni. Államinál ugye csak a körzetesbe jelentkezhettek, legalábbis itt nálunk.


Magánnál lehet válogatni, hogy legyen-e idegen nyelvű gondozónő, milyen tevékenységeket csináljanak, meg ugye ár alapján, nálunk 40 ezertől 70/80 ezerig vannak.

2017. febr. 21. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
0%
Én a védőnőt kérdeztem, ő azt mondta, hogy májusban kell beíratni, ha szeptemberben szeretném, hogy kezdje. Először a körzetibe, majd ha oda valamiért nem, akkor lehet máshova. (Bp) Az én lányom másfél éves lesz szeptemberben. Én azért szeretném, hogy hamarabb kezdje, mert be is kell szoktatni, meg számolok azzal, hogy elkap majd sorra minden nyavalyát, akkor pedig lesz még fél évem, hogy itthon maradjak vele olyankor, és nem kell egyből szabikat kivenni. Ha normális a védőnőd, biztosan szivesen segít! Sajnos olyan rosszakat hallani róluk, a mienk szerencsére jófej.
2017. febr. 21. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Mi vidéki nagy városban élünk.Viszonylag nagy a bölcsi választék.Itt nincs megkötés,bármelyik bölcsibe jelentkezhettek.Kislányom januári születésű,9 hónapos volt,mikor felhívtam a választott bölcsit,hogy mikor írassam be,ha azt akarom,hogy mikor betölti a kettőt kezdhessen is.Azt mondták most.Szóval minimum egy évvel előtte érdemes.A mi szempontjaink a választásnál,hogy milyen híre van a bölcsinek.Így a 10 bölcsiről,leszűkűlt kettőre a lista.Az egyik kb fél óra séta,így a másikat választottuk,ami kb.10 percre van tőlünk.Az már csak bónusz volt,hogy a mi gyerekorvosunk a bölcsöde orvosa is,és az,hogy egészség nevelés folyik a bölcsiben.
2017. febr. 23. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!