Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » Bölcsöde 1 eves kor elott?

Bölcsöde 1 eves kor elott?

Figyelt kérdés
Azokhoz szol a kerdesem, akik kulfoldon elnek es/vagy Nem opcio a 3 eves koraig otthon maradas. Kisfiam 9 honapos lesz amikor el kezdek dolgozni. Usa-ben elunk, igy is szerencsesnek szamitok , hogy ilyen sokaig itthon tudok maradni vele(6het az atlag itt) Szoval akiknek ilyen picin bolcsibe kerult a babaja hogy birtatok? A baba sokat volt beteg? Ugyanugy kotodik hozzatok? Kicsit tartok ettol az egesztol, de nem Nagyon van mas valasztasom....

2017. márc. 24. 18:54
 1/8 anonim ***** válasza:
Vigasznak: kisfiam is kb ekkora volt, amikor muszáj volt mennem dolgozni. Majd bele döglöttem. Ma 18 éves és csodálatos a kapcsolatunk.
2017. márc. 24. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
A mi fiunk ugyan nem bölcsődébe ment, hanem a férjem maradt vele gyeden és én mentem vissza dolgozni, amikor 8 hónapos volt, de a kapcsolatunk nagyon jó. Annyi, hogy neki nem volt nagyon anyás korszaka, hanem ugyanannyira kötődik mindkettőnkhöz. De senki meg nem mondaná, hogy nem én voltam vele itthon 3 éves koráig.
2017. márc. 24. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Koszonom a megnyugtato valaszokat.
2017. márc. 24. 20:50
 4/8 anonim ***** válasza:
Kisfiam 1 évesen kezdte, most múlt 2 januárban és imádja. És a kötődéssel semmi baj. Egy jó tanács. Ha lehetőséged van rá úgy válassz bölcsit hogy a dadus szimpatikus legyen neked és úgy érezd rá bíznád a gyerkőcöt. Ezt a kicsi is érezni fogja és ha te szívesen hagyod ott ő is szívesen marad majd. Mi bölcsinkben is van ilyen kicsi mint a te gyermeked és jó látni hogy elvan, persze rájuk többet figyelnek többet babusgatjàk mint az idősebbeket.
2017. márc. 24. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Van mar egy 3 evesem Ö 2 eves koraig itthon volt velem. Nehezen ment a beszoktatas ... Aztan kerestem masik daycare-t , sokkal szimpatikusabbak voltak mint az elodjeik es lass csodat Ö is szivesebben jar ide :) Szoval lehet benne valami Amit irsz kedves utolso valaszolo :)
2017. márc. 24. 22:12
 6/8 anonim ***** válasza:

Szia, én németországban dolgozom egy bölcsiben, a gyerekeket 10 hónapos kortól adják be,itt is tökre normális ez.

Van gyerek akinek meg se kottyan,van aki sokat sír, van aki heteket végig sír. Ez van,nem tudunk vele mit csinálni, ugyan az,mint az óvoda, gyerek függő,hogy mennyire nehéz a beszoktatás.


Az biztos,hogyha lehet,én várnék 14-16 hónapos korig,mert akkor mindig könnyebben megy a dolog, a kicsik érettebbek,jobban felfogják a dolgokat. De ettől függetlenül is a legtöbb egy év alatti is "gyorsan" beszokik. Többnyire 2-5 hónap az átlag,amikor a babák már szívesen jönnek hozzánk. Van aki persze már pár hét után mosolyog,ha meglát minket. Tényleg nagyon gyerek függő.

A gyerekek ettől függetlenül várják a szüleiket,nem haragszanak rájuk vagy ilyesmi, szerintem nem is igazán értik. Az viszont biztos,hogy ha teheted,azt ajánlom,hogy ne hagyd benn 6-7 óránál többet,ha van rá módod. Hosszú nagyon nekik még egy teljes nap.

2017. márc. 25. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Mindenkepp part-time megyek dolgozni(max 6ora). Ha tehetnem vele is 2eves koraig itthon maradnek, de sajnos ez Nem opcio:(

Koszonom a valaszod!

2017. márc. 26. 05:28
 8/8 anonim ***** válasza:

Mindenképpen részmunkaidős állásod legyen, inkább napi 4 óra, ha van rá lehetőség. Napi 4-5 órát vigyáz rá más, aki mindig ugyanaz és a gyermek szereti, nem lesz semmi baja a kötődéssel. Fontos, hogy otthon minőségi időt tudjatok együtt tölteni.

Sajnos a kutatások 1 éves kortól szólnak (bölcsődések kötődése), 1 év alattiakról kevésbé van tapasztalat. 1 éves kor felett, ha jó a bölcsőde, szoros a kapcsolat a gondozónővel, az otthoni légkör jó és tudtok minőségi időt együtt tölteni, akkor nem fejlődnek a bölcsis gyermekek sem lassabban és nem sérül a kötődés sem.

2017. ápr. 4. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!