Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » Van itt közöttünk olyan,...

Van itt közöttünk olyan, akinek "orvosi ajánlással" (nem tudom ez-e a pontos megnevezés) került be bölcsődébe a gyereke?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Van egy 2,5 éves kisfiam, most fogja kezdeni a bölcsődét. 2 éves kora óta fejlesztésre járunk vele heti 2x. Mikor "belevágtunk" ebbe az egészbe úgy terveztük nem fogjuk bölcsibe adni, mert nem tenne neki jót. Viszont most már egész sokat fejlődött szociális területen is és a megyei ped.szakszolgálatban javasolták neki a bölcsit. Úgy néz ki orvosi ajánlással fog bekerülni, már beszéltem a bölcsi vezetővel és a házi orvossal is. Viszont így most van egy kis lelkiismeret-furdalásom is, hogy ahelyett hogy otthon lennék még vele ( ha már megtehetem), beadom a bölcsibe úgy, hogy még nem megyek vissza dolgozni, tehát nem szükségszerű anyagi szempontból. Mert egyébként ha visszamennék nem tudnám a fejlesztésekre hordani, illetve iskolába is járok mellette és így azt sem tudnám nagyon folytatni vagy csak körülményesen. Csak reménykedem benne, hogy valóban jót fog tenni neki a közösség...de amint azt látom, hogy nem úgy halad a dolog, mint kéne ki fogom venni.

Szóval érdeklődnék, hogy másoknál, akiknél így került be a gyermek bölcsibe jót tett-e neki, nem bánták-e meg, hogyan bírták?

Előre is köszönöm a válaszokat!



2017. aug. 18. 22:08
 1/3 anonim ***** válasza:

Nálunk beszédkésés és gyenge szociális képességek miatt tanácsolta a neurológus kétévesen.


Csak egy kicsit javított a dolgon karöltve a fejlesztéssel, szerintem inkább az időnek köszönhető a javulás.

2017. aug. 19. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Szerintem a védőnő ir ilyet rá.
2017. aug. 19. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Szerintem ne legyen rossz érzésem.Én magamról fogom beadni a 26 hós fiamat a bölcsibe ha lesz hely.Itthon vagyok az öt hós öccsével.Nekem is Neki is jobb lesz. Ha hazajön több minőségi időt tudok vele tölteni.Neki még könnyebb lesz pk beszokni az oviba,ahol amúgy nincs annyi beszoktatás idő,mint a bölcsibe.Ezen felül megtanul talán rendesen enni.Itthon nagyon válogatós,de én nem tudom megtenni,mint anya,hogy nem olyat főzök,amit tudom,hogy szeret....márpedig amit szeret az kb három féle főttétel...

Szerintem jó lesz Neki a bölcsi.Ne aggód túl...

2017. aug. 28. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!