Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » Bölcsődétekben milyen arányú...

Bölcsődétekben milyen arányú a 2 éven felülieknek azon száma, akik még nem beszélnek?

Figyelt kérdés
Mennyire jellemző felétek, hogy egy 2 éves csak hőő-zik, mutogat, szótagkezdeményeket használ?
2017. szept. 19. 07:30
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
1 fő jelen.
2017. szept. 19. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Nem bolcsis, de a 2 evesem semmit nem beszel.

Nincsenek elkesve.

2017. szept. 19. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Kb. 50% lehet, ahogy a bölcsi öltözőben láttam-hallottam a másfél-től 3+párhónapig korosztályt. De baráti körben is ismerek gyerekeket, akik már egy-másfél évesen mondókáztak, énekeltek szöveggel és viszonylag nagy volt a szókincsük. Az enyémek meg 26 ill. 29 hónaposan kezdtek csak el beszélni (az egyiknél csak "eee" volt és mutogatás, de rögtön egész, hosszú mondatokban kezdte, a másiknál megvoltak a szókezdemények, állathangok, mégis lassabban indult be és most 3 évesen sem mindig érthető a beszéde.)
2017. szept. 19. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Nem beszélgettem a bölcsisekkel, így nem tudom.

Fiam 2,5 évesen kezdte a bölcsit, akkor csak 6 db szó volt a szókincs. Kb 3 évesen kezdett beszélni.

2017. szept. 19. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Az én fiam éppen ma 29 hónapos.

Nem bölcsis.

Kb babanyelven beszél még mindig.

Szavai:pápá,szia,kutyus,ci-ci(állatokra mondja),ábuu(minden jármű), pebe (labda),nyam-nyam(enni-inni),ámme(víz,eső,pisi)persze némelyiknek még kicsit furcsa a hangzása.


Szóval még messze állunk a rendes szavaktól, beszédtől.

2017. szept. 19. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Kiscsoportról tudok nyilatkozni, akik már inkább 3 évesek, és sajnos nagyon sok köztük aki nem beszél, vagy csak szavakat mond, azt is sokat érthetetlenül, nagy részük bölcsiből jött.
2017. szept. 19. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

6, véletlenül se arról szól a kérdés, hogy a bölcsinek ehhez köze van-e. Csak azért írtam bölcsit, mert ott több hasonló korút lát az ember a saját gyerekén kívül, mint pl.: játszón. És az én nem beszélőm pont nem bölcsis (még), így nem látom, hogy általánosságban mi a helyzet.

Csak azt, hogy a játszótéren a nála kisebb is beszél.

2017. szept. 19. 10:59
 8/12 anonim ***** válasza:
Három éves korig "illik" elkezdeni beszélni, utána kezdik csak vizsgálni is "sztk". Ha jó a hallása (suttogásra is figyel), megérteti magát, akar kommunikálni (pl. mérges, ha nem értitek :), nagyon valószínű, hogy fog beszélni. Az én gyerekem is csak két és fél évesen kezdte, mégis nyári 6 évesként már küldték a suliba (sokat agyaltunk rajta, jó ötlet-e, de egyelőre kitűnő tanuló). A barátnőm gyereke meg egy évesen már verset mondott, aztán év vesztes lett. Egyikük sem hiszem, hogy "rosszabb" a másiknál, csak nem egyforma hullámokban vagy más sorrendben értek meg az egyes képességeik, és persze hol van még a vége (ha van ilyen). Nem verseny :) nyugi.
2017. szept. 19. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Két bölcsiben is jártunk, ahol 2x12 főt láttam beszoktatás alatt, az egyikben egyedül az én gyermekem nem beszélt, a másik bölcsiben viszont kb a kétharmad beszélt rendes mondatokban.


Plusz egy évet marad a gyerekem a második bölcsiben, most jönnek az újak, eddig egy kisfiút kivéve mindegyik beszél, az anyja esküszik, hogy amúgy beszél ő is, csak az új környezet miatt nem hajlandó.


Rákérdeztem, hogy hányan lesznek a gyerekemmel együtt, akik nem igazán beszélnek, kb 5-6 lesz a 2 csoportban összesen.


Bp budai oldal, állami bölcsi. Nekem az a tapasztalatom, hogy mindenki piszkosul odafigyel, ki nem beszél, egyből küldik is fejlesztésre. Nálunk is ez volt az első jel, másféléves kislánynál már aggódott a háziorvos, mert csak halandzsázott és nem ismételgetett szótagokat, bár túl volt az első szaván(nem)


Jól tette, most 3 múlt és csak rövid mondatok mennek borzasztó kiejtéssel, miközben a nála fiatalabbak már szépen ragozva történeteket mesélnek jelen, jövő és múlt időt használva.


Nekem ez a tapasztalatom 3 bölcsiscsoport alapján.

2017. szept. 19. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Mi járunk fejlesztésre, amellett jár ott ahol.
2017. szept. 19. 17:31
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!