Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » Ti mit tennétek a helyemben?

Ti mit tennétek a helyemben?

Figyelt kérdés
Egyszer mikor még suliba jártam volt olyan hogy el latogattunk bölcsődébe (a szakma miatt, amit végül nem tanultam ki) és egyszer láttam hogy egy pár hónapos kisfiú el esett (ugye meg nem nagyon tudott menni) és az óvónő (vagy akárhogy hívják ) ahelyett hogy oda ment volna segíteni az volt a válasza : ne sirjal hanem inkább állj fel!... és volt meg pár szituáció ami nem tetszett. Emiatt felek beadni a kislányomat bölcsődébe! Felek hogy éppen egy ilyen dajkat fognának ki, vagy hogy más gyerek piszkalná.Tudom hogy később ovi/suli lesz ahol szinten előfordulhat de ide nem kötelező beíratni. Érné valami hátrány ha nem járna bölcsibe? Ki hány évesen íratta be bolcsibe a gyereket? A gyerekeitek szeretik a bolcsit? Ha történik valami negatív elmondják/észre veszitek? Köszönöm a válaszokat!

2017. okt. 25. 00:47
 1/7 anonim ***** válasza:
74%

A bolcsode annak van, aki dolgozik.

Semmi penzert nem adnam be csak ugy hobbibol.

2017. okt. 25. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Hat nálunk az a helyzet, hogy anyoseknal lakunk ameddig én nem tudok elmenni dolgozni, mert egy fizetésből nem tudnánk fent tartani egy házat. Így ha a gyerek megy bolcsibe akkor elköltözunk. Ezért is vagyok ennyire bizonytalan, mert nem muszáj de ha beiratnam az is jó lenne.
2017. okt. 25. 01:15
 3/7 anonim ***** válasza:
80%

Az első válaszolóval értek egyet, ha nem muszáj, nem adnám bölcsibe a kislányom - nem is fogom. :) És mindezt úgy mondom, hogy óvodapedagógus vagyok, tehát nincs ellenemre az intézményes nevelés. Viszont 3 éves kor alatt annyira picik, függők és formálhatók, hogy szerintem ha megteheti az ember, akkor ki kell használni ezt az időt és minél többet vele lenni, fejleszteni.


Amúgy ahogy ember és ember közt is rengeteg különbség van, úgy gondozónő és gondozónő között is. Azért, mert te láttál egy rossz példát (ami amúgy szerintem csak stílusában problémás, hiszen egy épp járni tanuló gyerkőc csetlik-botlik, fölösleges minden esésre odaugrani), ne általánosíts. Vannak szuper pedagógusok, és persze rosszabbak is, egy kis emberismerettel ezt ki fogod tudni szűrni és sikerülni fog olyat választanod, aki a te nevelési elveiddel megegyezően, vagy legalábbis nagyon hasonlóan gondolkozik. :)

2017. okt. 25. 02:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
77%

"ne sirjal hanem inkább állj fel!"


A hangsúlyon sok múlik, de a tartalom 100 %-ig rendben van.

Otthon is ezt mondjuk. Semmi baj, nem történt semmi, kelj fel!

Ha minden kis koppra oda szaladsz, csak még nagyobb lesz a sírás, mert az ijedtségedre reagál úgy, nem a fájdalomra. Esni is meg kell tanulniuk, ez nem szívtelenség. Ha nyugodtan reagálsz és nem kapod fel, azzal bátoríthatod a legjobban, hogy próbálkozzon, ne adja fel.


Egyébként pedig nem kötelező a bölcsőde, lányom se ment.

2017. okt. 25. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
82%
Nem adnám bölcsibe, csak ha az éhenhalás fenyegetne. Mellettünk is van egy bölcsi, minden nap elsétálunk mellette a kisfiammal és én is többször láttam már ordító picurkát és a nevelőnők oda sem mentek hozzá csak beszélgettek..
2017. okt. 25. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
71%
Én is ezt mondom itthon nekik, nem kell tutujgatni csak mert elesett. Ha megütötte magát, megkérdem, hol a bibi kap rá puszit és megy is a dolgára.- Nem is sír úton útvélen, mint aszomszédé, aki folyton agyon ajnároza, ha történik vmi. Bölcsiben egyébként sokkal hamarabb önállósodnak agyerekek, nem rossz dolog. Ettől független egyiket sem adtam be, mert megtehettem, hogy itthon legyek velük.
2017. okt. 25. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Pont a bölcsimizéria előtt álok. Kisfiam 16 hónapos lesz akkor, amikor mennie kéne. Kaptam egy nagyszerű állásajánlatot, nehéz volna visszautasítani, de még nem döntöttem. Eddig úgy tűnik, hogy sikerülhet megoldani, hogy csak 8-tól délig legyen ott, mert a férjem itthonról is tud dolgozni, engem pedig felvennének 6 órába dolgozni, így hajlok a dologra. Nem fenyeget az éhhalál, de szakmailag nagyon nagy előrelépés lenne.
2017. nov. 28. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!