Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » GYED mellett szeretném bölcsőd...

GYED mellett szeretném bölcsődébe adni a fiamat hetente 1 napra ( levelező tagozatra járok ). Nem dolgozok mellette. Ilyen esetben milyen lehetőségeim vannak, hogy a GYED továbbra is járjon? Volt/van valaki hasonló helyzetben?

Figyelt kérdés

Nagyszülők messze élnek, a férjem sem tudja megoldani sokszor a munkahelyén azokra a napokra a kisfiunk felügyeletét, ezért gondoltunk a bölcsire.


Köszönöm a segítő szándékú válaszokat!


2018. ápr. 7. 10:17
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
50%
Ezt csak magánba tudod. De szerontem minimum 3 napra irasd be hetente, hogy megszokja.
2018. ápr. 7. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 A kérdező kommentje:
#10-es: értem, de nem szeretném bébiszitterre bízni az otthonomban.... Úgyhogy valószínűleg magánbölcsi lesz. Köszönöm az eddigi válaszokat Mindenkinek!
2018. ápr. 7. 12:28
 13/23 anonim ***** válasza:
67%
Ahova jársz majd suliba, ott a környéken is érdemes szétnézni
2018. ápr. 7. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 A kérdező kommentje:

Köszönöm az ötletet, kedves #13-mas válaszoló! Viszont az egy kicsit necces lenne, mert másik városban tanulok és messze van sajnos tőlünk :( oda nem is vennék fel szerintem.


Most találtunk egy bölcsődét a környékünkön, ami talán szóbajöhet. jövő héten érdeklődünk személyesen. :)

2018. ápr. 7. 12:50
 15/23 anonim ***** válasza:
62%
Figyelj kérdező: NEM FOGJÁK A GYEREKET EGYETLEN BÖLCSŐDÉBE SE FELVENNI HÉTI EGY NAPRA . Remélem most már érthető. A lakóhelyeden is, az iskola helyen is bébiszittert kell keresni.
2018. ápr. 7. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 A kérdező kommentje:
ez magánbölcsőde. :)
2018. ápr. 7. 13:05
 17/23 anonim ***** válasza:
100%

1997. évi LXXXIII. törvény

a kötelező egészségbiztosítás ellátásairól *

42/C. § * (1) Nem jár a gyermekgondozási díj, ha

d) * a gyermeket napközbeni ellátást biztosító intézményben (bölcsőde, mini bölcsőde, munkahelyi bölcsőde, családi bölcsőde, napközbeni gyermekfelügyelet) helyezték el, kivéve ha a jogosult keresőtevékenységet folytat, továbbá ide nem értve a rehabilitációs, habilitációs foglalkozást nyújtó intézményi elhelyezést;


Nyugodtan rà lehet keresni a törvényre. Bölcsi esetén le kell mondani a GYED-et. A jogtalanul felvett ellàtàs sokszorosàt kell visszafizetni, ha kibukik a törvénysértés!

2018. ápr. 7. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk Szegeden van olyan állami bölcsi ahol térítés ellenében beveszik a gyereket napi pár órára. Szóval szerintem érdemes az állami bölcsikben is érdeklődni.

Azt nem tudom, hogy munkáltatói ig. kell e így.

2018. ápr. 7. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
80%

Első vagyok. Köszi a lepontozast. Rajtam kivül egyedül a 17-es irta jól, hogy márpedig ilyenkor le kell mondani a gyedet. Jogszabályt is irt de gondolom igy is le lesz pontozva ő is.

Magánbölcsinèl is ha támogatást hivnak le a gyerekre márpedig ott is kapnak

2018. ápr. 7. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 A kérdező kommentje:
#19-es: nem én pontoztam le a választ.
2018. ápr. 7. 13:56
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!