Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Működik még a DrótPostaGalamb...

Működik még a DrótPostaGalamb (DPG), ismertek hasonló levelező lehetőséget?

Figyelt kérdés

Évekkel ezelőtt találkoztam a programmal utoljára, pedig évekig magam is élvezettel használtam. Nagyon jó volt! Szeretek levelezni, míg a csetelés nem az én világom, a közösségi oldalakon pedig nem igazán lehet ismerkedni. Néha jó arc nélkül levelezgetni, néha pedig nagyon kellemes arcunkat is felvállalva.

A levelezés tartalmas mivoltját a csetelés meg sem közelíti. Utálatos számomra a szeva, viszlát csetpartnerek.

Örömmel használnlk DPG-t újra!



2013. szept. 19. 20:38
 1/6 anonim ***** válasza:

Eszerint már nincs DPG: [link]


Régen én is használtam, szerettem is. Jó volt.

2013. szept. 19. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Nagyon hiányzik egy hasonló lehetőség! Nekem talán a fórumok állnak még a legközelebb.
2013. szept. 20. 01:35
 3/6 anonim ***** válasza:
Már nem, sőt a magyar történelemben (de világszerte sem gyakori ez) először példátlan módon minden előzetes figyelmeztetés nélkül állt le a rendszer. A DPG-t sok cég birtokolta, de az eredeti tulajdonost leszámítva senki sem törődött vele, így ahogy azt kell elavult az egész és gondolom az Eqnet mint utolsó tulajdonosa is annyit csinált ,hogy berakta a szervereket a többi közé aztán rájuk se néztek és mikor végelgyengülésben kimúltak akkor megszűnt a szolgáltatás. Akik még használták akkor és nem mentették a kapcsolataikat meg a levelezést, rosszul jártak. Korrektebb cégeknél egy szolgáltatás leállítása előtt figyelmeztetnek és hagynak időt lementeni az adatokat lásd. pl. az Iwiw esetén hónapokkal korábban szóltak.
2014. júl. 21. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

100%-ig pontosan nem tudom, hogy milyen volt a DPG, soha nem használtam, eleinte azért nem, mert iskolában és netkávézóban interneteztem (és a DPG csak kliensprogrammal használható), amikor meg már volt otthon is internetelérésem, akkor meg inkább a már meglevő e-mail címemet használtam. (Meg sajnos már akkor is látszódott, hogy a DPG-t elhanyagolják.)

De amiket hallottam meg olvastam róla, jó volt, egyedi volt, amit megvalósított, az '97-ben úttörő dolognak számított, viszont az ADSL elterjedésével az előnyei megszűntek. Ma már az is ritka, ha valaki kliensprogramot használ a levelezéshez. (Én mondjuk azt használok, és tényleg vannak előnyei, de az egyszeri felhasználó azt szereti, ha valamit csak be kell gépelni a böngészőbe, és megy.)


Levelező lehetőségből kismillió akad: Freemail, IndaMail, GMail, Hotmail, C2 mail (c2.hu), Citromail, TVN.hu, stb.

Levelezőlistákból is van temérdek: a lev-lista.hu-n van egy halom levelezőlista (hogy melyik mennyire aktív, azt nem tudom), Google Groups-on is találhatsz néhányat. Az Index Fórumban (forum.index.hu) pedig rengeteg fórumot találhatsz, szinte minden témában.

2014. szept. 25. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Én a kezdetektől használtam 1997 vége felé sikerült kikönyörögni egy modemet karácsonyra, akkor még internet nem volt, de már hanyatlásnak is indultak BBS-ek még igen, ami akkor nagy dolog volt, főleg Terror News és más lemezújságok beszerzéséhez jó volt. Na meg a DPG-re, e-mailezés. Akkor úgy éreztem az űrkorszakba csöppentem 11 és és fél évesen, röptettem a galambot, jöttek-mentek a levelek, zseniális volt, egy szép grafikájú program, ahol 5 lakás volt 8minden lakás egy e-mail fiók), levelező listák, amik pörögtek ( A humor nagy kedvenc volt pl. friss vicceket onnan meg BBS-ekről szereztem be). Akkor még egy budapesti számot tárcsázott a program, de pár perc alatt leszedte a leveleket és elküldte az én leveleimet utána már offline lehetett olvasgatni. De való igaz csak a kliensprogrammal ment, és ha másik gépre feltetted és ott is letöltötted akkor keveredtek a levelek, hiszen a szerveren nem hagyta fent őket.


1997-ben sőt még évekkel később is nagy dolog volt ez, a Freemail is csak 1998 körül indult asszem ,ami ugyanezt tudta, de bonyolultabban, ott net nélkül csak terminál programmal tudtál regisztrálni majd kliensprogramban kellett beállítani a POP3 és az SMTP szervert, nem pedig gombnyomásra települ, és válassz egy azonosítót a kukac elé és tárcsázz be módszerrel ment. Fejlesztés szinte semmi, miután a Drótposta KFT, az eredeti tulaj eladta a Galambot így lassan elavult. A havi 2MB limit a levélküldésnél már 2002 körül is kevés volt, pedig akkor még nem terjedt el az ADSL, csak bontogatta a szárnyait. De már akkor Freemailt használtam, hiszen netkapcsolatnál már az jobb volt. Ugyanúgy kellett hozzá a kliensprogram is, ami manapság szintén elavult dolog, a leveleket sem lehet átirányítani másik fiókba. Ha foglalkoznak vele meg lehetett volna menteni és ma is működhetne, de így szépen elavult és eljárt felette az idő.

2014. szept. 25. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Jó lenne, ha valaki felkarolná a témát, mert szerintem volna rá igény. A gond akkoriban az volt, hogy finanszírozó volt hiányban. Ma túlságosan pénz orientált minden. Azt gondolom valamilyen alapítvány szinten képes lenne működni. Na, ez lenne egy hasznos kezdeményezés.

Arra gondolnék, hogy a csapat hivatástudatból működne, adományok lehetségesek lennének (ilyen sok szolgáltatás is létezik).

2019. nov. 5. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!