Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » Az állandó lakcím meglétét...

Az állandó lakcím meglétét mennyire ellenőrzik?

Figyelt kérdés
Albérletben élünk, nem ide bejelentve. Azt tudom, hogy állandó lakcím nélkül nem veszik fel. Azon gondolkodtam, hogyha csak a beiratkozás idejére lenne lakcím, majd ki is lennénk jelentve, akkor később kiderülhet e.

2018. máj. 10. 22:32
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Az ideiglenes lakcím ugyanúgy jó a bölcsihez, jelentkezzetek be arra, amíg ott laktok.
2018. máj. 10. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
A tulajjal kellene majd beszélnem, ( amitől előre félek). A bölcsi honlapján állandót írtak, de elég lenne az ideiglenes? Azt szerintem könnyebben elfogadná.
2018. máj. 10. 22:43
 3/12 A kérdező kommentje:
Természetesen holnap hívom a bölcsit, csak addig is körbejárom.
2018. máj. 10. 22:44
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Elégnek kell lennie. A védőnői papírról úgyis kiderül, hogy ott laktok valójában.
2018. máj. 11. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Nekem azt mondták a bölcsiben, hogy tartózkodási hely alapján is felvehetik, de előnyt élveznek az állandó lakcímmel rendelkezők.
2018. máj. 11. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Ha van szerződésed, akkor tartózkodási helyet a tulajdonos megkérdezése nélkül is létesíthetsz, csak állandóhoz kell külön az engedélye, a bérleti szerződést kell bemutatnod az okmányirodában.
2018. máj. 11. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Én is olvasgattam, hogy ideiglenest meg lehet oldani. Közjegyzőnél is voltunk, szóval minden hivatalos. De jobb az őszinteség, mindenképp megbeszélném. Ellenben hívtam őket és nem jó az ideiglenes. Azaz ha alig lenne gyerek akkor elmenne, de előnyt élveznek az állandó lakcímesek. Szóval...semmi se egyszerű.
2018. máj. 11. 11:46
 8/12 anonim ***** válasza:

Azért ez egy olyan szemét dolog... Aki nem tud saját lakást megvenni, az automatikusan hátrányba kerül, pedig ugyanúgy a körzetben lakik, ott él, onnan menne dolgozni.

Köszönhető ez a sok kamu bejelentkezőnek.

2018. máj. 27. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Eddig ott tart a dolog,hogy megkaptam a bejelentőt, amire elvileg kell a szállásadó neve, titulusa és aláírása. Ezt meg is oldottam, majd bementem, erre kaptam újabb papírt, hogy igenám, de több tulaj van. Újabb nyilatkozat kell a tulajtól, amin felsorolja, hogy kiké még az ingatlan és kijelenti, hogy nekik is jelezte a bejelentést.
2018. máj. 28. 22:29
 10/12 A kérdező kommentje:
Engem az bosszant, hogy harcolni kell a helyekért. Itt élek 3 éve legalább, gyerek töltötte a kettőt ( havi 30 ezer gyes, apa lelépett) Szóval küzdjek azzal,hogy a gyereket minél hamarabb bevegyék és menjek vissza dolgozni. Ráadásul nincs olyan, hogy év közben beadod, mert nincs hely, majd csak szeptembertől...
2018. máj. 28. 22:34
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!