Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Jár -e az anyasági támogatás...

Jár -e az anyasági támogatás szlovák állampolgárnak, ha szlovákiában szül, van szlovák bejelentett állandó lakcíme de Magyarországon dolgozik? Milyen állapolgár lesz a gyerek?

Figyelt kérdés
Szlovák állampolgár vagyok a férjem magyar, hamarosan gyereket szeretnénk. Magyarországon dolgozom, élek, ide fizetem a TB-t évek óta, viszont magyar és szlovák lakcímem is van (állandó midkettő). Ha Szlovákiában szülök milyen állapolgárságot kap a gyerek? Illetve jár -e az egyszeri anyagási támogatás (800 eur körüli összeg) avagy "kocsi pénz" ilyen esetben?

#állampolgár #szlovákiában szül #szlovák bejelentett lakcím #Magyarországi munkahely #gyerek állampolgársága
2015. okt. 13. 17:38
 1/9 anonim ***** válasza:

Magyarországon kb 64ezer ft az anyasági támogatás. Ez kb 200 euro. Hogy Szlovákiában mennyi, és jár-e, azt meg kell kérdezni.

Magyarországon azt hiszem az a feltétele, hogy magyar állampolgár legyél, és Magyarországon legalább 4 alkalommal megjelenj terhesgondozáson.

Kettős állampolgár nem lehet a baba, azt hiszem pár éve szigorított Szlovákia, hogy vagy magyar, vagy szlovák állampolgár valaki.

2015. okt. 13. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 Vilcsianyuja ***** válasza:
A EU-tagállam állampolgárának is jár az egyszeri anyasági támogatás, ha van magyarországi állandó lakcíme (3 hónapnál régebben) és megvan a 4 terhesgondozásról a magyar védőnői igazolás. Ami esetleg gond lehet, hogy az igényléskor fel kell tüntetni a baba TAJ-számát, lakcímkártyát is intézni kell neki, ha Magyarországon szülnél, automatikusan küldenék, de így nem tudom, hogyan lehet elintézni. Szerintem menj be egy kormányablakhoz, és érdeklődd meg a részleteket.
2015. okt. 13. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 Vilcsianyuja ***** válasza:
Ja, és szerintem ha Szlovákiában szülsz, akkor a gyerek automatikusan szlovák állampolgárságot kap, mivel te is az vagy.
2015. okt. 13. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
A szlovákiai részét le tudom írni a dolgoknak. Ha itt szülsz, akkor szlovák állampolgár lesz. Ha Magyarországon fizeted a TB-t, akkor valószínüleg minden vizsgálatért és a szülésért is fizedned kell. Az egyszeri anyasági 830 eu, amelynek feltétele, hogy maximum a 16. héten megjelensz a terhesgondozáson, a pecsétek száma lényegtelen, valamint a gyermek életének betöltött 28. napjától igényelheted. De ennek személyesen utánaérdeklődnék a helyedben, hogy jogosult vagy-e rá.
2015. okt. 13. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok, az anyaságira a papírt a nőgyógyásznak és a gyerekdokinak is ki kell töltenie, ha nincs itteni gyerekdokid, nem hiszem, hogy megkapod.
2015. okt. 13. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Sziasztok!


Köszönöm szépen a válaszokat! Igazán sokat segítettetek! Ezek szerint ha van szlovák dokim (nőgyógyászom szlovákiai) és szlovák lakcímem, akkor jár a 830 eur. Az nem baj ha a gyerek szlovák állampolgár lesz, mert úgy tudom hogy idővel igényelhető a magyar állampolgárság is, az apa ill. a tartózdodásra hivatkozva.

2015. okt. 14. 13:14
 7/9 anonim ***** válasza:

Szia. Utolsó válaszoló vagyok, most találtam meg részletesen leírva szlovákul, hogy kinek jár a támogatás. Plusz vannak benne kiegészítések, hogy mi a teendő, ha külföldön élsz.


[link]

2015. okt. 30. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszi utolsó válaszoló, ez igazán hasznos infó! :)
2015. dec. 22. 21:16
 9/9 anonim válasza:

1.Két álandó lakcímed az EU ban nem lehet hivatalosan,ha van akkor ne reklámozd a hivatalokban...

2.Javasolnám szüld meg a gyermeket Magyarországon,ha az apja magyar állampolgár automatikusan megkapja a magyar állampolgárságot.A magyar anyakönyvi kivonatról csináltok egy hivatalos fordítást /szlovákiában/ és bementek a legközelebbi járási hivatalba /vagy ha pesten vagy akkor a szlovák nagykövetségre/és a férjeddel írtok egy nyilatkozatot arról hogy a szlovák állampolgárságot válasszátok a gyermeknek.Ők ezt továbbítják Pozsonyba.Onnan kb 30 nap múlva kapsz egy tanusítványt a gyermeked szlovák állampolgárságáról.Utána következik a helyi anyakönyvezető.Rajta keresztűl kellesz kérvényezni a szlovák anyakönyvi kivonatot,azt is Pozsonyban állítják ki kb 2-3 hónapig tart és van hivatalosan egy kettős állampolgárságú gyermeked...

3.Kocsipénzt csak egy országban vehetsz fel.Ha szlovákiában akarod felvenni akkor szlovák lakcímmel kel rendelkezned,elég a magyar anyakönyvi kivonat lefordítva egy igazolás szlovák orvostól és egy határozat a Magyar államkincstártól hogy nem vetted fel Magyarországon.Kb két éve ez a támogatás lakhelyhez van kötve.

2016. jan. 5. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!