Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » Hogyan működnek az állami...

Hogyan működnek az állami bölcsődék ha heti 1x-2x jar bölcsibe a gyerek?

Figyelt kérdés
Sok helyen olvasom, hogy csak heti 1x vagy 2x van a gyerek bölcsiben, igy az anyuka hogyan megy vissza dolgozni? Csak úgy lehet a gyerek bolcsis ha anyuka dolgozik közben tudtommal. Lehet rosszul tudom. Meg a másik hogyha jar is akkor is napi 4 órát tartozkodik ott. Lehetetlen így dolgozni közben.
2018. júl. 19. 15:49
 1/5 anonim ***** válasza:
70%
Magán bölcsibe heti 3 napot jár a fiam nem kell munktatói igazolás, hogy dolgozok.
2018. júl. 19. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 babyboom567 ***** válasza:
71%

Nálunk munkáltatói kell apától is, anyától is,különben fel sem veszik.

És ha huzamosan havi több napot(havi 10 nap)nem megy,orvosi indok nélkül, akkor eltanácsolják,hisz más meg járna, hosszú várólista van.orvosi indok miatt 3 hónapig(vagy 2) tartják a helyet.

Ha anyukának csak 4 órás munkaviszonya van, akkor csak délelőtt lehet ott,ebéd után el kell hozni.(vagyis 5 órát lehet)

Csanába akkor viszed amikor akarod.

2018. júl. 19. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
50%
Magán csanába ugyanúgy kérik a munkáltatóit. Ugyanis elveszíti a gyedjogosultságát az, aki nappali ellátást biztosító intézménybe adja a gyereket. Vannak persze kivételek, nekem azért mehetett a nagy csanába, mert veszélyeztetett terhesen terhespatológián feküdtem a szülés előtt 5 hétig. Vinni kellett az orvosi igazolást a csanába, máskülönben fel sem veszik. Ha nem alapos indokkal adom be, akkor elvesztem a gyedjogosultságot. Én voltam ezen a legjobban megdöbbenve, de így van, így hivatalos. Persze van, ahol felveszik csanába a gyereket feketén, ilyenről is tudok, de akkor nem jelentik állami szerv felé, hogy vigyáznak rá.
2018. júl. 19. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Àllami bölcsiben 12 fö jogosult gyerek melett 2 fö finanszírozottat is felvehetnek.

Heti kétszer 3 ôràt vitten a kisebbet, és fizettem érte. Olyan 2000 ft/ alkalom volt anno étkezéssel együtt. Ehez a ellàtàshoz nem kell munkàltatòi "csak" a bölcsöde nyitottsàga.

2018. júl. 19. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk is van az egyik állami bölcsiben ilyesmi "játszós" csoport, ahova óradíjat fizetve (ami így is olcsóbb, mint a csana) lehet vinni a gyereket. Ugyanúgy kap ellátást, mint a többi, ugyanolyan körülmények között vannak (természetesen külön csoportban, külön gondozóval), de ide lehet vinni csak "gyerekmegőrzés" céljára 2-3 órát is, vagy mondjuk csak heti 2 napot, ha anyuka úgy dolgozik.
2018. júl. 20. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!