Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » Mi a teendő ilyenkor? A...

Mi a teendő ilyenkor? A kisfiamat aki 16hónapos holnap viszem beiratni a bölcsödébe, viszont most derült ki hogy kisbabàt vàrok. Munkàltatói igazolás szükséges 2héten belül .

Figyelt kérdés
A munkàltató visszautasíthatja azt ,hogy csak legjobb esetben is fél évre tudnék visszamenni ?Annyira korai még a terhesség ,nem tudom mit csináljak .

2019. jan. 23. 17:45
 1/7 anonim ***** válasza:
88%
Ne menj vissza dolgozni. Vedd ki a szabidat és menj táppénzre, ha nagyon kell a pénz. Bölcsibe meg így felesleges beadnod a kicsit.
2019. jan. 23. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
97%

Bolcsibe csak a dolgozó szülők gyereket veszik fel, illetve védőnői javaslat esetén vehetnek fel gyereket.


Ha megszületik a pici nagy eséllyel kiteszik öt a bolcsibol, szóval ha nincs protekciód, hogy maradhasson nincs sok értelme beíratni

2019. jan. 23. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
56%

Ez hülyeség, ha felvesznek bölcsibe egy kicsit, ki már nem rakják. De nem nézik jó szemmel, hogy anyuka otthon van a másik picivel, ez tény és való. Esetleg családi napközi, magánbölcsi nem fér bele?

A munkáltató ad igazolást, hiszen te még GYED-en vagy, nem szűnt meg a munkaviszonyod, azt nem kell tudniuk, mire kell, kötelesek adni. Ha nem akarod, hogy tudják, mond, hogy kölcsönfelvételhez kell és kész. Viszont ahol túljelentkezések vannak és elfoglaljátok a helyet a dolgozó szülők gyerekei elől, az nagyon nem korrekt. Talán említsd meg a bölcsiben, mi a helyzet, úgyis meg fogják tudni.

2019. jan. 23. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 babyboom567 ***** válasza:

Debrecenben élünk, nagyon nagy túljelentkezés van a bölcsikbe.Mondták, hogy a terhes anyukák gyerekei hátrányból indulnak a dolgozókkal szemben, de ha felveszik már ki nem rakják.kb 10 anyukát tudok, akinek vagy a nagy vagy a kicsi gyerekével egy idős a gyerekem.

Szerintem nálunk a következőket veszik figyelembe

1.várólistás volt e a gyerek?

2.körzetbe tartozik?

3.dolgozik e mindkét szülő?

Különben nem tudom nálatok ,hogy van, de nálunk tavaly áprilisban volt a felvételi,és hónapokkal előtte várólistásak voltunk.És az áprilisi beíratáskor vették fel a mostani tanévre(2018szeptembertől2020 augusztusig)

2019. jan. 23. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk kértek a mukáltatóin kívül egy papírt h pontosan mikor állok munkába.

De én is biztosan nagyon morcos lennék ha miattatok nem vennék fel az én gyerkcömet, miközben te otthon vagy úgy is, én meg emiatt nem tudok visdzamenni dolgozni/-fizetnem kell egy magán bölcsit.

2019. jan. 23. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Nálunk simán kirakják őket a bolcsibol.


Én nem dolgozik, védőnő és gyermekorvosi javaslatom van arról, hogy vegyek fel a fiam, harmadik tejet várok májusra. Viszont mi úgy döntöttünk, hogy nem lesz bolcsis. Találtunk egy szuper bébiszitter, ő nagy segítség lesz ha megszületnek a picik. Lehet eleinte csak a kertig jutunk, de nem baj, majd megoldjuk.

2019. jan. 23. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm Mindenkinek a hasznos hozzàszólàsokat! Igazàból nàlunk úgy volt hogy novemberben megérdeklődtem a körzetes bölcsit hogy van-e hely.Felírtàk vàrólistàra és most szóltak.A terhesség nekünk is meglepi volt ,mert voltak fogamzás beli problémàink. Szerintem vàzolom a bölcsőde vezetőnek a mostani tényeket .(Sajnos még bármi lehet a terhességemmel is,mert betegség miatt volt már 2 vetélésem is ... )
2019. jan. 23. 21:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!