Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Gyes igényléshez a kérelmet...

Gyes igényléshez a kérelmet korábban is be lehet nyújtani? Kisgyermekes bérlethez szükséges igazolás miatt lenne fontos.

Figyelt kérdés
Március 29-től jár majd gyes, és nem is a pénz miatt érdekes a dolog, hanem a bérlethez szükséges igazolás miatt szeretném minél hamarabb benyújtani, és nyilván minél hamarabb megkapni az igazolást. Ha benyújtom korábban, az nem gond, ugye? Mondjuk március elején?

#kisgyermekes bérlet #gyes kérelem
2014. febr. 20. 11:04
 1/3 anonim ***** válasza:
Beadhatod, persze. Meg kell benne jelölni a napot, hogy mikortól vagy ra jogosult. Addig viszont, amig nem jár, nem tudsz mit kezdeni vele. Ha teszem azt 15en kikuldik, hogy 29tol jár, a bérletet is csak 29tol tudod intézni.
2014. febr. 20. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Szerintem akár már most is benyújthatod. Nekem április elejétől jár, de már benyújtottam, mert 30 nap az átfutási idő, és ha hibát találnak a kitöltésben, akkor akár újabb 30 nap is lehet mire jóváhagyják. A nyomtatványon van dátum, hogy mikortól igényled.
2014. febr. 20. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Én is így gondoltam, köszi! :)

Igen, bérletet nyilván 29. után tudok csak venni, csak nem mindegy, hogy 30-án vagy jövő hónap 20-én teszem azt.... Ezért szeretném minél hamarabb megkapni az igazolást, hogy minél hamarabb megvehessem a bérletet.


Mondjuk ezt se nagyon tudom, hogy lesz, mert ma veszek egy bérletet a gyed igazolás alapján, ami gondolom 30 napos, ugye? Tehát lejár mondjuk 18-án. A gyedem viszont 29-ig van leigazolva. Akkor vehetek még egy új bérletet? Mondjuk ha viszem magammal, a kérelmet is a gyes igénylésről. Vagy hogy működik? Ilyenkor kiesik egy jó pár hét, amíg nincs új igazolás?

2014. febr. 20. 11:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!