Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » A második gyermek megszületése...

A második gyermek megszületése előtt adjam bölcsibe a picit, vagy maradjon otthon a kistestvérrel?

Figyelt kérdés
Kislányom decemberben lesz 3 éves, júniusban érkezik a kisöcsi. Nagy a dilemma, hogy beadjuk-e bölcsödébe mielőtt a pici megszületik, vagy maradjon-e otthon velünk. Nagyon okos kislány fejlett szociális érzékkel. Azt sem látom még előre, hogy fogom megoldani 2 gyerekkel a mindennapi rutint. Tapasztalatok érdekelnének a témában pro és kontra. Aki beadta egyeskét a kistesó érkezése előtt közösségbe, jót tett a babénak? Aki mindkét gyermekkel otthon maradt, hogy tudta megoldani? Pl. figyelni mindkettőre, napi ritmus, egyeske játszózni szeretne, ketteske aludni stb. Sajnos nagyszülőkre egy héten max egy-két alkalommal számíthatok, apa kb délután 5-ig dolgozik, de utána szerencsére mindenben segítségemre van. Köszönöm
2019. febr. 27. 18:50
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
77%
Tudom, hogy nem rosszindulatból írtad, de vicces ez az egyeske meg ketteske név. XD
2019. febr. 27. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
73%

Ne add be!

Ha beadod, a lehető legtöbbet teszed azért, hogy a nagy megutálja a kistestvérét. Összekapcsolódik a fejében a kistesó érkezése azzal, hogy ki lett ebrudalva otthonról. Valljuk be, teljes joggal.

Nálunk egy évvel nagyobb volt a korkülönbség. A nagy kezdte az óvodát, pár hónappal később derült ki, hogy jön a kistestvér. A kicsi megszületéséig egy szűk tanévet járt óvodába. Így is kissé megérezte. Hisz őt minden reggel vitte a feleségem óvodába és pontosan tudta, hogy anya már nem dolgozni megy utána (mint az első pár hónapban), hanem haza a kistestvérhez. Amikor hazahoztuk óvodából, maximálisan igényelte az anyját. Ezt igyekeztünk is neki biztosítani, ezzel tudtuk tompítani a helyzetet.

2019. febr. 27. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
14%

Nagyon pici, egy teljesen más világba otthonról brutális kikerülni... soha nem raknám a gyerekem bölcsibe...


(Sem oviba... de még suliba sem... inkább legyen magántanuló és maradjon meg kreatív embernek...)

2019. febr. 27. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
19%

Egyeske...Kislányom,kisfiam,nagyobbik gyermekem, Jancsika,Juliska-nem lenne így értelmesebb? Annyira gáz ez a külföldről átvett személytelenkedés.


Nekem nem volt nagymama-nem is engedtem volna be-de eszembe sem jutott volna lepaaszolni a nagyot,hogy jaj,mit fogok kettővel kezdeni. Az én gyerekem, oldjam meg. Aki tud bánni a gyerekkel és nem fél nevelni,esetleg nemet mondani,megtanítani várni a sorára,az nem parázik ilyeneken.


3évesen már meg lehet kérdezni,hogy ő mit szeretne,mert el tudja mondani,miután felvázolod neki a variációkat. Utána tudod alakítani az aktuális opció magyarázatát. Amúgy mivel 3 éves, nagyon valószínű,hogy ha épp akkor adod be,mikor a kicsi születik,akkor-legyen bármilyen értlmes stb-csalódott lesz,hogy ő már "nem kell". Én teljesen biztosan nem adnám be,hanem élvezném,hogy a nagyot bevonhatom az egész babázósdiba. Miért ne lehetne "játszózni",míg a kicsi alszik? Vagy bármit együtt csinálni? Nekem ez olyan hihetetlen...

2019. febr. 27. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
75%
Ne add be, eleve jó kis táptalaj lenne a testvérféltékenységnek, minden betegséget haza hozna.
2019. febr. 27. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 A kérdező kommentje:
Én nem tartom ördögtől valónak az egyeske- ketteske kifejezést, nem gondoltam volna, hogy valaki ezen fog kiakadni. Kislányom imádja a nagyszülőket is, és így is van rendjén, mert nagyon szépen bánnak vele. Én meg a "nem is engedtem volna be " a nagymamát mondaton akadhatnék fent akár... hogy húha ezt meg azt nem tudom megérteni. Bizonyára te szuper anya és csak az a jó ahogy te csinálod, de nem erre voltam kíváncsi. Gyakorlati tanácsokra és tapasztalatokra, ahogy fentebb is írtam. Épp ezért a kettes válaszolónak köszönöm, ő tényleg a tapasztalatát írta le, lehet benne valami, hogy összekapcsolja a közösségbe adást a kistesóval, nem szeretnék semmiképpen sem traumát okozni neki :(
2019. febr. 27. 19:35
 7/25 A kérdező kommentje:
Ötös válaszoló, neked is igazad lehet a betegségekkel kapcsolatban. Viszont fél évvel ketteske születése után óvoda köteles lesz, akkor nem fogja összekapcsolni a kicsi születésével?
2019. febr. 27. 19:38
 8/25 anonim ***** válasza:
82%
Ne add be. Mindent meg lehet oldani ugyanúgy a 2 gyerekkel is, mintha csak 1 lenne. Ha a nagy játszóterezni akar, semmi gond, akkora időzíted a kicsi levegőztetését, hordozókendőbenvagy babakocsiban pedig tud aludni is. De mindenképpen szerezz be egy hordozókendőt, mert míg a hordozó kendőben hintáztatni is tudod a nagyot, labdázni is tudsz vele, addig babakocsival ez megoldhatatlan.
2019. febr. 27. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
84%

Ha gyesen vagy gyeden vagy, nem illet meg a bölcsőde, tehát nincs kérdés...Nem lehet igénybe venni több szolgáltatást egyszerre (illetve elvileg nem lehet, tudom, az ügyeskedők megoldják).


De ne b*ssz ki más szülőkkel, akiknek MUSZÁJ dolgozni menniük azzal, hogy szórakozásból beadod a gyereket bölcsődébe..


Valamint a gyerek szempontjából sem jó, de ezt már fölöttem elmondták, utálni fogja a testvérét és frusztrált lesz hogy a kicsi otthon maradhat veled neki meg "el kell takarodnia" otthonról...Mert neked nehéz két gyerekkel...

2019. febr. 27. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
70%
Be e veszik ha te otthon vagy, max magánba. Nekem eszembe se jutna beadni, úgy érezné a nagy hogy jött új, érdekesebb és ő már nem kell.
2019. febr. 27. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!