Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Kivennétek e ovis gyereketeket...

Kivennétek e ovis gyereketeket az oviból, ha a kistestvérrel otthon vagytok és még nem óvodaköteles a gyerek?

Figyelt kérdés

Nagyon nem szeret menni,én meg amúgy is itthon vagyok.

A nevelési tanácsadó pszichológusa szerint se vigyem.


2011. febr. 11. 12:08
 1/4 anonim ***** válasza:

Akkor ne vidd bár vannak érvek:


mellette hogy mégis kéne hogy járjon:

- el kell kapnia a korban tipikus betegségeket

- jobb neki a korának megfelelő közösség

- esetleg próbáljatok meg egy másik ovit lehet a gondozónővel vannak gondjai.



ellene hogy ne járjon valóban:

- a betegségeket hazahozza a kicsi tesó is elkapja

- unatkozni fog és talán a fejlődése is megtorpanhat

-a közösség jó hatással lehet rá - persze rosszal is-

2011. febr. 11. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Van egy alapbetegsége ami miatt most sem járhat oviba,nem kaphatott influenzaoltást és a járvány idején nem járhat,ősszel ment egy-két hetet és januárban összesen,mert mindig orvosi tanácsra itthon kellett maradnia,azt mondja a pszichológus,hogy ezt az évet hagyjuk ki már teljesen és majd jövőre megersősödik,sajnos ez nem olyan betegség ami helyrejön,attól félek,hogy az iskolaévben is majd sokat fog hiányozni,jelenleg 4,5 éves.
2011. febr. 11. 12:16
 3/4 anonim ***** válasza:

Én nagyon "óvodapárti" vagyok,de a ti esetetekben én is jobbnak látnám kivenni.Több érv szól ellene,mint mellette.

Hátha tényleg megerősödik az egészsége,és érik is annyit,hogy már nem "utál" oviba menni....

2011. febr. 11. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Hát ha nem szeret oda járni, akkor vedd ki, de mi lesz később? Ugyanoda visszaviszed? Mert ez esetben akkor érdemes lenne egy másik ovit keresni. Kiscsoportba én is utáltam járni, olyannyira, hogy elkezdtem bekakálni, pedig másfél éves koromban már stabilan szobatiszta voltam. Aztán felépült mellettünk az új ovit, na azt imádtam, onnan kirobbantani sem tudtak volna!
2011. febr. 17. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!