Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » Gyakorlati tanácsokat kérek,...

Gyakorlati tanácsokat kérek, melyik legyen az első lépés?

Figyelt kérdés

A kisfiam ősszel lesz 2,5 éves, itt helyben nincs mini csoport az oviban. Szeretnék ősztől elkezdeni dolgozni.

Jelenleg munkanélkülin vagyok, szeptemberben jár le, a férjem lapja a GYES-t.

Nem tudom, hogy működik a bölcsibe beíratás. Előbb kell a munkahely, legyen a kezemben a szerződés, és aztán menjek intézkedni a bölcsibe? Vagy előbb kérdezzem meg, hogy mikortól tudják felvenni, jelezzem, hogy szeptembertől vinném, és utána kezdjek állást keresni, ha biztos a bölcsi szeptembertől?

Esetleg pókerarccal hazudjak az interjún, és legfeljebb 6 hónapra keresek bébiszittert, ha nincs hely a bölcsiben?

Végigjátszotta ezt mostanában valaki?



2019. máj. 28. 09:40
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
A legtöbb bolcsiben fix időpontban van a beiratkozás. Nálunk áprilisban. Először kérdez ra az általatok kinézett bolcsiben, illetve az oviba is felénk csak azokat veszik fel évközben akiket beiratkozási időben beurattak
2019. máj. 28. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk a bölcsis beiratkozás áprilisban szokott lenni, akkor kell vinni munkáltatói igazolást. Összesen van 3 csoport, 21 hely egy 15000-es városban.

Az én fiamat egyszer sem vették fel, először 2 hónapos volt, amikor kértem a felvételét 1 éves kortól, nem vették fel. 2018-ban egy éves volt, akkor is beadtam a papírokat, nem vették fel, nincs hely, nem vagyunk hátrányos helyzetűek, nincs protekciónk. Idén is beadtam, szeptemberben már 2,5 éves lesz, megint nincs hely. Idén oviba is jelentkeztünk vele, mert ha van hely, akkor 2,5 évesen törvény szerint kezdhetné az óvodát. Onnan még nem kaptunk visszajelzést. Nagyon remélem, hogy sikerül bejutni. Magán bölcsőde nincs, mind bezárt a környéken. Egyéni vállalkozó vagyok, nem szüneteltem semennyit (cseden nem voltam, fél éves korától vettük igénybe a gyedet) Apa dolgozik, reggel 7-kor megy el, fél 6-kor jön, én este 6-tól kezdek el dolgozni, általában éjjel 1-2-ig + hétvégén. Egész nap pedig a gyerekkel vagyok, mosok, főzök, takarítok, szóval baromi fáradt vagyok már.


Azt javaslom, hogy menj be a bölcsődébe, és beszélj a vezetővel, mik a lehetőségek. Sok reményt azért ne fűzz hozzá.

2019. máj. 28. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
49%

Nálunk neten MINDEN le van írva. Amelyik városban nincs, telefonálni kell mert településenként eltérő a rendszer!


Önállóság!! Nem gyakorikérdések, hanem a megfelelő hivatalos szerv és telefon!

2019. máj. 28. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
28%

Kell minicsoport ahhoz, hogy 2,5 évesen óvodás legyen? NÁlunk nem, eleve vegyes csoportok vannak, de ahol nem, ott pláne nem szabad hogy gond legyen, hogy a 3 évesek mellett 2,5 évesek is vannak kiscsoportban, a törvény szerint is mehetnek 2,5 évesen, ha a szülő dolgozik. Ehhez viszont kell, hogy legyen munkáltatói igazolásod legkésőbb az ovi kezdéséig.


Azért sem értelek teljesen, mert ha ősszel lesz 2,5 éves, akkor ugyanabban a nevelési évben betölti a hármat, vagyis ez év tavaszán be kellett volna íratnod az óvodába már.

2019. máj. 28. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!