Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Családi pótlék » Mekkora költséggel jár egy...

Mekkora költséggel jár egy gyerek felnevelése ha levonjuk belőle a családi pótlékot, egyéb támogatásokat, adókedvezményeket?

Figyelt kérdés
2019. szept. 14. 21:41
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
39%

Utolso de miert is kellene 15 ezres Zaras kabat?


Nos van egy lanyom,3 eves mult.

Amig baba volt anyatejjel taplaltam 8honapig,tehat egy deka kaja sem kellett,utana is tok keves mert fokozatosan epul fel a hozzataplalas,es tok olcson el lehet kesziteni neki a kajait.

Ruhat peoco,tescoba vettunk,bar anyosomektol kapott zara,brendonbol is. De mindig megvettem az akciosokat a tescoba,fillerekbe volt.

Cipo 1 eves korban kellett,jo az huzosabb tetel valoban.

Most kezdte az ovit. Ingyenes az etkezes,ugyhogy egy forintomba nem kerul a kajaja,max delutan az a 2 kifli amit megeszik....egy kis szalamival. Most vettem neki megint par ruhat,de ezek mar 1 evre jok neki. Es az oviba fizettem csoport penzt,januarig 4000ft. Rezsibe nem szamolom...mekkora baromsag. Max a vizfogyasztas ami tobb a gyerek miatt 😑 dehat konyorgom 15ezres rezsi resz?! 😂😂😂😂 Az egesz rezsink szokott 30 lenni a regi hazunkban gazfutessel,nem sporolva....

Szerintem nincs 100ba egy gyerek. Vannak idoszakok amik huzosabbak egy suli ev eleje,vagy egy novekedesi ugras mikor mindent kinő,de erre lehet elore keszulni es felre tenni

2019. szept. 25. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:

"-a rezsi rá eső része: nagyon karcsún is 15.000 forint havonta"


Ezt meséld már el hogy?? 15 ezer FT-nyi vizet használ a gyerek??

Tudod, ha van ha nincs fűteni kell, villany használva van a háztartási gépek miatt, illetve hogy világos legyen a házban este. Ezen kívül?

Te nem hogy gyereket nem láttál még élőben, de az alap kiadásokkal sem vagy tisztában.

2019. szept. 26. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
48%

Kb.annyi amennyiben te vagy . Lehet le es fel pontozni.


Magadra tudsz sokat es keveset is kolteni.

Annyit koltesz magadra amennyire van lehetoseged.

Igy van a gyerekkel is.

2019. okt. 17. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
0%

Én vagyok aki írta a 15 ezres kabátot és a 100 ezret


"Utolso de miert is kellene 15 ezres Zaras kabat?"

Miért mit vegyek neki Guccit? Én boltból vásárolok vagy a netről, a normális márkáknál 40-50 eurónyi forint egy meleg minőségi kabát. Ha magamnak is megveszem, a gyereket nem a tescoból fogom ruházni. De ez nem divat sok helyen.



"Amig baba volt anyatejjel taplaltam 8honapig,tehat egy deka kaja sem kellett,utana is tok keves mert fokozatosan epul fel a hozzataplalas,es tok olcson el lehet kesziteni neki a kajait."


Van olyan akinek a gyereke laktózallergiás és súlyos tíz vagy százezrekbe kerül a tápszer. És nem mindenkinek van teje 8 hónapon át.



"Cipo 1 eves korban kellett,jo az huzosabb tetel valoban."


Akinek egy pár gyerekcipő KIADÁS, ott mélyszegénységről beszélhetünk.


"Most kezdte az ovit. Ingyenes az etkezes,ugyhogy egy forintomba nem kerul a kajaja,max delutan az a 2 kifli amit megeszik....egy kis szalamival."


Nem véletlen hogy alacsony az átlagéletkor Magyarországon. A minőségi étkezés luxus a 90% számára. Kifli az nulla tápanyag, a szalám pedig csak egy húsipari moslék.



"Most vettem neki megint par ruhat,de ezek mar 1 evre jok neki. Es az oviba fizettem csoport penzt,januarig 4000ft. Rezsibe nem szamolom...mekkora baromsag. Max a vizfogyasztas ami tobb a gyerek miatt 😑 dehat konyorgom 15ezres rezsi resz?! 😂😂😂😂 Az egesz rezsink szokott 30 lenni a regi hazunkban gazfutessel,nem sporolva...."


Van pedig olyan akinek a rezsije megvan havi 50-60 ezer forint, persze nem a gyerek miatt de ennyi.


"Szerintem nincs 100ba egy gyerek. Vannak idoszakok amik huzosabbak egy suli ev eleje,vagy egy novekedesi ugras mikor mindent kinő,de erre lehet elore keszulni es felre tenni"


Erre nem tudok mit mondani. Akinek az állami iskolában az iskolakezdés kiadás, azoknál mindennapi megélhetési gondok vannak.

2019. okt. 18. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
Szerintem hozzaad a gyerek a rezsihez. Legalabbis en magamnak nem csinalnek ilyen meleget, mint amit a gyerekek igenyelnek. Pl baba a padlon, hiaba alatta tobb takaro, csak kuszik, maszik. Mosni is joval tobbet Kell nekik/miattuk. Leevett, osszesarazott cuccok, folteltavolito
2019. nov. 20. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:

Nekem egyik gyereknel sem volt tejem, plusz laktozerzekenyek. A pelus sem ketfiller, szoval igenis szamolni Kell koltsegekkel.

Hogy mennyi az annyi? Szerintem is annyi, amennyit kepes es hajlando vagy rajuk kolteni. En havi tobb mint 100 ezret koltok gyerekeket, de vannak csaladok, akik egyutt kevesebbol elnek.

2019. nov. 20. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
*gyerekenkent
2019. nov. 20. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:

Lényeges kiadás maradt ki az előttem szólók válaszaiból:

A táppénz! A gyermekápolási táppénz csupán 50 %-a a fizetésnek.

Ha nincs időmilliomos nagymama, aki áll rendelkezésre, bizony ezt is számításba kell venni.


Plusz a szabadság az ovis/iskolai szünetekre. Ezt rendre elfelejti mindenki, pedig óriási ütemezés, pénz, pénz, pénz megoldani a gyerekfelügyeletet évi 16 hétre!!!!

2020. febr. 6. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:

Szerintem sem kell havi 100,de még ha így is van akkor 3 gyerek 300,amiből 147 a csp és adókedvezmény. Szóval csak 150-et kellene hozzatenni, nem vészes.


Még csak 2 gyerekünk van, ők is picik, szóval nem látom egyelőre mi az a hatalmas költség.

A cipő természetesen kiadás, ahogy minden más is amire pénzt költünk. Ezeket írjuk fel a kiadásainkhoz, nyilván.

2020. febr. 16. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:

Nagyon sokba van a gyermek.

De mi mindnyajan sokba vagyunk.

Nekem azert kell gyerek hogy az értékeket tudjam majd megtanítani nekik, hogy a bõlcsessegeket átadhassam neki, és jobb kiegyensúlyozottabb élete lehessen mint nekem.

Azt akarom hogy ö majd elerje azt amit nekem nem sikerűlt és sok sok idõt tudjak ra szanni


Lényegében nemis a pénzed fog rá menni hanem az IDÕD.

De akkor egy értéket hagyhatsz magad után.

2020. febr. 16. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!