Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Családi pótlék » Jár így csaladi pótlék?

Jár így csaladi pótlék?

Figyelt kérdés
20 éves elmúltam,így már nem jár családi, nappali képzésen vagyok. Felmentésem van matekból BTM-es vagyok, osztálytársam is 20 éves és ő SNI-s, neki jár a családi, akkor nekem miért nem?
2019. nov. 8. 14:53
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Azért,mert a BTM csak egy enyhébb nehézség,amivel fejlesztő pedagógus foglalkozik,az SNI,pedig egy súlyosabb zavar, fogyatékosság,aminek fejlesztéséhez gyógypedagógus és/vagy konduktor szükséges. Másrészt a BTM-eseket együtt nevelik,az SNI-ek nagy részét külön. Ráadásul 2018 óta a BTM-eseknek nem adható meg a felmentés a tantárgyak alól. Nem jár családi pótlék,mert nem tartozol a fogyatékosok közé. Üdv egy BTM-es gyógypedagógiai asszisztens.
2019. nov. 8. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
BTM-es vagyok és felmentetett matekból.
2019. nov. 9. 03:01
 3/5 anonim ***** válasza:
Hú... szerintem ennél egyértelműbben nem tudom elmagyarázni...ne haragudj meg,de,ha ennyit nem sikerült értelmezned BTM-es létedre, akkor én elgondolkoznék egy újabb vizsgálaton.Megpróbálom újra. A BTM az teljesen más,mint az SNI. Nincsenek egy szinten. Az SNI sokkal sokkal komolyabb dolog,mint a BTM. Az egy dolog, hogy fel vagy mentve,de mivel BTM kódot kaptál, és nem SNI-t így a családi pótlék esetében semmit sem jelent. Mintha nem is lenne kódod. Mintha ugyanolyan lennél,mint az az osztálytársad, akinek semmi felmentése nincs. Törvényileg így van előírva. Remélem így már érthető.
2019. nov. 9. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Eddig is értettem. Írtad,hogy 2018-tól nem adják meg a felmentést. Erre írtam,hogy nekem van :D
2019. nov. 9. 11:03
 5/5 aHermann ***** válasza:

Szia!


Mivel ő SNI-s - és szintén van papírja róla-, neki ha közoktatásban tanul max. 23 éves koráig jár.


Nálad a családi pótlék szempontjából az általános szabályok az alkalmazandóak (gyermeklétszámhoz igazodó alapdíj max. 20 éves korig, ha közoktatásban tanulsz).


Az SNI egy kicsit súlyosabb probléma, mint a BTM.


Az előző válaszoló arra gondolt, hogy 2018-tól már nem adnak BTM kódot. Nincsenek "új beelépők". Akinél korábban megállapították, ők maradnak felmentettek/mentesültek.

2019. nov. 16. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!