Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Családi pótlék » Lejárt a személyim, ezért nem...

Lejárt a személyim, ezért nem kapok családit? Ez hogy?

Figyelt kérdés

Mozog a bérem, ezért csak most vettem észre, hogy 4 hónapja nem kaptam családi pótlékot.

Nem vagyok magyar állampolgár, de 10 éve itt élek, gyerekeim, férjem magyar állampolgárok, én is itt dolgozom, adózom, itt a TB-m, minden.

Írtam a MÁK-nak. Az volt a válasz, hogy lejártak a személyes irataim.

Valóban, a személyim 2 hónapja lejárt, meg is ujítottam, de családit már 4hónapja nem küldték.

A válasz, hogy továbbították a nemzetközi ügyek osztályára az új személyim scanjét.

Nem értem mit kell ezen elbírálni. Semmi változás nem állt be, soha nem figyelmeztettek sehol, hogy ha nem küldöm be magamtól, megvonják.

Azt sem értem, mit kell ezen elbírálni.

Kicsit fura, hogy szó nélkül nem küldik tovább.


Volt már valaki így? Megkaptátok visszamenőleg? Meddig tartott?


2019. nov. 20. 06:51
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Kérjétek át a férjed nevére a családit és nem lesz ilyen gondod.
2019. nov. 20. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Lehet az lesz. Bár most 10 évig nem jár le elvileg.

Csak nem értem, miért kell tovább küldeni a nemzetközi ügyek osztályára. Nem új igénylés, a gyerekkel semmi gond nincs.

Na meg fura, hogy nem szólnak, nem jüldenek egy határozatot, értesítést vagy valami. Ha valamit fizetni kell, megtalálnak azonnal, akkor nem okoz gondot, hogy külföldi vagyok :)

2019. nov. 20. 07:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!