Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ

Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Gyerekvállalás, nevelés » Családi pótlék

A kérdés

Ha egyedülállóként neveltem a gyermekemet és úgy kaptam 13700Ft családit, de ismét együtt vagyunk az apával akkor ugye 12200Ft járna csak, akkor szólni kell akik utalják vagy ugyse derül ki?

Egy lakcímre lettünk bejelentve, nem tudom ez számít e. Nem vagyunk házasok.

Keress kérdéseket hasonló témában: családi pótlék

máj. 31. 11:01  Privát üzenet  

A válaszok
Nem tudom kiderül-e (ha egy lakcímen vagytok akkor sanszos) de tényleg megér ennyit 1500 Ft???

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 67%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/5Időpont máj. 31. 11:24 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Szólnék, hogy változtassák meg csak nem tudom hol kell szólni vagy új nyomtatványt kell e kitölteni vagy mi van

# 2/5Időpont máj. 31. 11:42 Privát üzenet
Igen ugyanzt elkuldod ujra csak bejelolod h nem egyedulallo vagy

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 74%-ban hasznos válaszokat ad.
# 3/5Időpont máj. 31. 12:50 Privát üzenet
:) kedvencem a kolleganom aki egyedulallokent masodik gyerekkel varandos uattol a pasitol...

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 76%-ban hasznos válaszokat ad.
# 4/5Időpont máj. 31. 13:41 Privát üzenet
Nem kell új kérelmet benyújtanod, akár a saját kezeddel is írhatsz egy nyilatkozatot, hogy mikor szűnt meg pontosan az egyedülállóságod. Mivel a családi pótlék hónapra járó ellátás, ha hónap közben szűnt meg, akkor arra a hónapra még megkapod a magasabb összeget. Nyilván ha visszamenőleg jelened be, akkor a különbözetet vissza kell majd fizetned, ezt vedd számításba azért :) Bármelyik kormányablakban leadhatod, ők majd továbbítják az illetékesekhez.

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 84%-ban hasznos válaszokat ad.
# 5/5Időpont máj. 31. 18:29 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Egyedülállóként vagyok nyilvántartva, de együtt vagyok párommal, lassan születik a második gyermekünk, ő igényelheti havonta az adókedvezményt, vagy csak évente?
Egyedülállóként ha szülőkkel együtt lakunk is jár a bölcsöde? Ha kijönnek és látják hogy együtt élünk visszavonhatják a helyét? Dolgoznak ők is de éjszaka.
Gyermekem 11 éves, és egészséges. Édesanyja (akivel már rég nem élek együtt) egyedülállóként emelt családi pótlékot kap. Jogosult e, MÁK utazási kártya igénylésére?
Ellenőrzi valaki a Hivatalokból, ha egy szülő egyedülállóként kapja a családit + más támogatásokat, mégis együtt él a gyereke/i apjával?
Hivatalosan csak az a kapcsolat számít élettársinak, ha egy címre is vannak bejelentkezve? Családi pótlék utalása miatt kérdezem, nem a gyerek apjával lakok együtt. Szeretném egyedülállóként kapni.
Családi pótlékot igényelhetek egyedülállóként akkor ha az apával együtt neveljük a bébit de hivatalos papírunk nincs róla? Az apasági nyilatkozatot persze beszereztük.

Kérdések a Gyerekvállalás, nevelés rovatbólKérdések a Családi pótlék rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!