Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Családi pótlék » Anyukák, ha nem járna családi...

Anyukák, ha nem járna családi pótlék, akkor is vállalnátok gyereket?

Figyelt kérdés

Pár napja egy ismerősöm megkérdezte hogy a kevés családi pótlék ellenére is szeretnénk gyereket párommal? Őszintén nagyon meglepődtem, mert nem azért szeretnék szülni hogy pénzt kapjak. Ha nem lenne családi, akkor is lenne gyerekünk.

Ti hogy vagytok ezzel? Csak nekem furcsa kérdés?


2020. okt. 14. 01:10
1 2
 1/11 anonim válasza:
100%
A családi pótlék egy siralmas összeg, ne ez határozza meg, hogy gyereked legyen.
2020. okt. 14. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
81%

Nem csak neked furcsa.

Az utóbbi években a Csokkal és a többi támogatással megpróbálták elérni, hogy ha másért nem, a csengő forintokért gyereket akarjanak az emberek. De aki a támogatásokért vállalná, annak nem való gyerek.


Másrészről röhejes összeg, és évek óta nem emeltek rajta. Még, aki egy kapzsi, műnövény gondozására is alkalmatlan rongy, annak se éri meg azért vállalnia. Nem lehet se etetni, se ruházni, se iskolázni belőle, arra jó max. hogy kapjon valami pluszot, amit szeretne, de nem tudnátok a hétköznapi pénzből kihozni neki.

2020. okt. 14. 01:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
87%
Nézd, én imádom a gyerekeimet, egyetlen percre sem bántam meg egyiküket sem és a nagyon kicsi korkülönbséget sem. De így is azt mondom, hogy néha iszonyatosan fárasztó. Ha valaki ezt nem szívből csinálja, azt nem az a 12E huf fogja meggyőzni... 😊
2020. okt. 14. 02:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
76%

Akkor igen.


De ha nem lenne csed, gyed, gyes meg a többi, semmi tánogatás, akkor lehet, hogy soha sem szültem volna.


Kiállni minimum 2 évre a munkából, ki tudja mikor kerülök olyan anyagi helyzetbe, hogy meg tudjam engedni annyira stabil kapcsolattal, hogyha tudom nem megy, az utcára kerülünk/éhen halunk..

2020. okt. 14. 03:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
71%

4-es jól mondja



Amúgy már az én gyerekkoromban is ennyi volt a családi.

Nevetséges.


Akkoriban 500ft heti zsebpénzt kaptam ( kollégium) és az utazást is meg kellett oldanom belőle


Nah az oda 73 vissza 73 ft volt.


Most ez 300 oda és vissza is...

2020. okt. 14. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
90%

Mi úgy vállaltunk gyereket, hogyha egy fillér nem járt volna rá, akkor is fel tudjuk nevelni. Ezért lesz max. két gyerek a négy helyett (persze időben sem férne bele annyi). Se CSOK, se babaváró, se családi (ami röhejes), se adókedvezmény... Ezek mind egy tollvonással elvehetőek, és volt is már rá példa, hogy elvették. Különösen a vírushelyzet és egy közelgő gazdasági beszakadás esetén.


Egyedül a CSED-del számoltam, mert az első félévben itthonról sem nagyon tudok dolgozni.

2020. okt. 14. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
73%
A párom gyárban dolgozik, csak a tegnapi túlóráért 3x annyit kapott, mint az én 1 havi családi pótlékom...
2020. okt. 14. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
88%
Avval a 1300 (emelt családi) ezerrel nem megyek sokra.
2020. okt. 14. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
56%
Én akkor mentem bele a gyerekvállalásba, amikor úgy döntöttem, akkor is végig csinálom, ha az apa egy kva szó nélkül lelép, nem fizet semmit, és nekem teljesen egyedül kell megoldani mindent, úgy, hogy a cukormázzal lehányt valóság ellenére is kristálytiszta, hogy a gyerekesek itthon hátrányban vannak minden téren. (nem is 22 évesen jött a gondolat, hogy lesz gyerek hanem egy tizessel később) 12 ezer Ft nem érv egy gyerek mellett, ahogy a hitel és a többi se.
2020. okt. 14. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
81%
Ha erre az összegre rászorul valaki,akkor inkább ne vállaljon gyereket
2020. okt. 14. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!