Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Családi pótlék » Szlovákiában élő egy gyermekes...

Szlovákiában élő egy gyermekes anyuka milyen anyagi támogatást kaphat?

Figyelt kérdés
Van egy hölgy aki Szlovákiában él és 195 euróból élnek. Kell neki pénz ,hogy a gyermekét iskoláztatni tudja. Állandóan könyörög ,hogy segítsek neki de Magyarorzágról ezt nem tudom megtenni.

#iskola #anyagi támogatás #egy gyermeks anyuka
2021. aug. 26. 09:45
 1/8 Shai-Hulud ***** válasza:
96%
Nagyon egyszerű, forduljon a szlovák államhoz támogatásért.
2021. aug. 26. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
82%

Magyarországról?!


Semmilyet... ottkinn él, ottkinn kap, oda van gondolom bejelentve...

Magyarhoz semmi köze...


Hogy ott meg mit kaphat, azt mondjuk nem egy magyar oldalon, magyar emberek fogják megmondani 🤷‍♀️


Informálodjon kinn

2021. aug. 26. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
82%

Nem tudom, a 2.válaszolót miért pontoztátok le, igaza van pedig. Ez egy magyar oldal, mi itt nem ismerjük a szlovák jogrendet, az elérhető támogatások körét, és nem beszéljük a nyelvet sem. Aki ott él, az ezek közül legalább az utolsóval biztosan jobban áll, így sokkal hatékonyabban tud információt szerezni.

A "könyörög, hogy segítsek neki" meg azt jelenti, kérdező, hogy pénzt szeretne.

2021. aug. 26. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
15%
Attól mert magyar oldal meg elérhető külföldön is és sok felhasználó nem él az ország határokon belül. És lehet hogy van aki tudja a kérdésre a választ. Ebből a szempontból haszontalan a 2-es válasza, valszeg ezért lett lepontozva.
2021. aug. 26. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
89%
Vállalhat munkát.
2021. aug. 26. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
64%

Attól függ, hány éves a gyerek... Az első három évben mindenkinek jár támogatás, annak is, aki előtte nem dolgozott, viszont akkor kevesebb. Azonban 195 eurónál több, kb. 300 euró. Ha dolgozott előtte, akkor 400 körül (Az első 8 hónapban a fizetés kb. 75 százaléka).


Na most, ha 3 évnél idősebb, akkor már gondolom, oviba jár a gyerek, így az anyuka már munkát tud vállalni. Még a minimálbér is jóval több, mint 195 euró, szóval szerintem az illető vagy füllentett Önnek, hogy csak ennyit keres, vagy szociális segélyen él (Az pontosan nem tudom, hogy mennyi, de feltételezem, hogy még az is több az említett összegnél).

2021. aug. 26. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
6. írja a kérdező, hogy iskoláztatás. Akkor nyilván nem 3 év alatti a gyerek.
2021. aug. 26. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Igen, igazad van. Ebben az esetben is ott a válaszom. A 195 euró gyanúsan kevésnek tűnik nekem, akárhogy is nézem...
2021. aug. 27. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!