Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Családi pótlék » Mi a teendő, ha a postás nem...

Mi a teendő, ha a postás nem hozta a családi pótlékot és mindenki egymásra mutogat?

Figyelt kérdés
Augusztus elején még hozta a postás, és ugye a szeptemberit augusztus végén kellett volna, de nem hozta, értesítőt sem dobott be, hogy nem vettük át. Voltam a postán, ott nincs nyoma ertesitonek se, voltam az allamkincstarban, onnan küldtek az okmányirodaba, onnan szintén egy másik allamkincstarhoz, ahol a telefont sem veszik fel. Tehát kB végig ért a kor. Kihez forduljak? Főleg ha a következő sem érkezik meg?

2021. szept. 13. 11:41
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
100%
megyeileg illetékes államkincstár. ha velük nem jutsz semmire, biztosan van egy országos központ. e-mailt is írj mindenképpen ne csak telefon. akkor van nyoma.
2021. szept. 13. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
100%
Cegléden van az országos központ, a neten biztosan van pontosabb cím is. Ajánlott levél, arra muszáj reagálniuk.
2021. szept. 13. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
100%
Az Államkincstárnál ki kell deríteni a postai utalvány számát, mert csak úgy tud a Posta lépni.
2021. szept. 16. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 A kérdező kommentje:

Utánanéztek a postán. Állítólag atvettuk és alá is írtunk.

Elvileg visszahivjak az utalványt amin rajta lesz az aláírás.. Kíváncsi vagyok sikerült-e a kezbesitonek jól hamasitani, mert ha igen akkor nem tehetek semmit :/

2021. szept. 20. 11:26
 15/23 anonim ***** válasza:
81%
Kérd utalva. Nem is értem 2021-ben miért a postás viszi.
2021. szept. 20. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
100%
Hű az szép hogyha ezt valaki el lopta tőletek.. De nem hinném hogy egy postás kockáztatja a munkáját 12 ezer Ft ért. Esetleg valami szomszéd?
2021. szept. 20. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
Nem valószínű hogy a kézbesítő volt... Valóban nem fogja ennyiért az állását kockáztatni. Az is lehet az egyik rokon aki nálatok tartózkodott átvette... Szem. Ig szám nem tudom kell-e rá jelenleg. Írd majd meg mi derült ki 🙂
2021. szept. 20. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
Szem.ig. szám is kell rá, legalábbis nálunk mindig, pedig évek óta ugyanaz a postás hozza.(és ő írja rá, nézi az igazolványt)
2021. szept. 20. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk is volt csak gyed-nél ilyen a postás rossz ember szelvényt adta nekem kérte a személyit lakcimet rá írta a szelvényre számolta a pénzt és a ki adott pénzzel együtt adta alá írni nekem akkor 2 dolog tűnt fel 1 kevesebb volt a pénz 2 nem a MÁK volt az utaló hanem valami Dunakeszi iskola. Utána néztem a nevet is hogy nem az én nevem van rajta. Tehát ha nem figyelek én akkor a postás más pénzét adja nekem. Valószínű nálad is ez történt másnak adták a pénzt és senki nem figyelt
2021. szept. 20. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
100%
Családi nál nálunk nem kell szem ig szám senki bárki aki ki sétál az ajtón át veheti.......
2021. szept. 20. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!