Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Családi pótlék » Ma kaptam meg a papírt, hogy...

Ma kaptam meg a papírt, hogy a 3 éves óvodás kislányom sajátos nevelést igényel (SNI) és kevert specifikus fejlődési zavara van. Kód BNO F83.Egyedül nevelem őt. Erre jár valami támogatás?

Figyelt kérdés
Az óvodával már beszéltem, hogy milyen fejlesztéseket fog kapni.

2021. nov. 23. 12:46
 1/6 anonim ***** válasza:
93%

F83ra úgy tudom nem jár, de ezt pszichiáter tudja neked megmondani, úgyis ő írja meg a kérelmet. Kérj időpontot, ott tudsz érdeklődni!

Szerintem emelt családi jár illetve gyes 10 éves koráig de gyod nem biztos

2021. nov. 23. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

"Klasszikus" anyagi támogatás az államtól, úgy mint emelt összegű családi pótlék, meghosszabbított gyes,GYOD, MÁK kártya és társai erre nem jár. Az F 80-as kódok közül az F84.00 és F84.90 közöttiekre jár, ezek az úgynevezett pervazív fejlődési zavarok. A kevert specifikusra ezek a támogatások nem igényelhetőek, egyéb, mint fejlesztés, kedvezményes étkezés, később is, tankönyvtámogatás majd (ha megmarad a kód) igen.

LInkelem azért a jogszabályt is, ami a családi pótlékra vonatkozik, mert végülis ettől függ a többi is, értem ez alatt, ha ez járna, akkor járna vele együtt más is, a 2. rész bekezdésének elején találhatod(vagyis ott lenne szám alapján a helye, ha beletartozna) az erre vonatkozó részt, BNO kódokat:

[link]

2021. nov. 23. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
92%
Az F83-ra nem jár emelt családi, sem gyod. Ez a kód még csak az autizmus előszobája, mivel túl kicsi, hogy kimondhassák rá. A kisfiam ugyanezt a kódot kapta augusztusban. Ingyenes étkezésre lettünk jogosultak a bölcsiben, ennyi kedvezményt kaptunk.
2021. nov. 23. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
16%
3 az autizmus előszobája??? Csak azert kaptatok ezt a kódot, hogy felvegyék a bölcsibe?
2021. nov. 23. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem. Már jár bölcsibe, tavaly november óta. Nem indult meg a beszéde, és nem igazán értette amit mondtunk neki, ezért kellett elvinni a pedagógiai szakszolgálathoz. Ott kapta ezt a kódot. Azt mondták, hogy mutat autisztikus tüneteket, de még túl kicsi ahhoz, hogy ezt kimondják. Heti 3x kap fejlesztést.
2021. nov. 23. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

6.5 éves lányom is ezt kapta

Szerintem ez a "nesze semmi, fogd meg jól" kód.

Igen, a gyerekkel gond van, csak istenigazából fingjuk nincs mi..

2021. nov. 23. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!