Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Családi pótlék » Ma adtam le a családi pótlék...

Ma adtam le a családi pótlék kérelmet?

Figyelt kérdés

Sziasztok. December 22.-en született meg a 3.babam.

Ma adtam le online a családi pótlék kérelmet.

Decemberre jár családi az “új” baba után? Ha igen azt mikor kapom meg?

Puszta kíváncsiság. A CSED-el és táppénzen is “megjártam” nem kaptam semmi sem decemberben sem most ( még )

Az anyasági támogatást is ma adtam le, gondoltam hátha legalább egy érkezik meg ebben a hónapban :D

Mire számíthatok szerintetek?

Köszönöm



2022. jan. 11. 17:50
 1/7 anonim ***** válasza:

Szeptember 28án szültem.

Október 6án kaptam meg a papirokat,aznap igenyeltem a családit és az anyaságit is. 2.babám.

Nem volt 1 hét, és 1 utalasban megkaptam az anyaságit, a családit szeptemberre, illetve az első gyerek után ugye 12.200at kaptam, ennek a különbözetét szeptemberre, mert 2 gyerekre több.


A cseddel én is megszívtam.

Szeptember 5el igényeltük meg, novemberben kaptam az első utalást.

2022. jan. 11. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
53%

A csedet minden esetben következő hónaptól kapod. Ha december 1-től kérted, annak az első kifizetése januárban esedékes.

Én november 1től kértem a csedet (19én szültem) , decemberben kaptam először.

Családit december elején igényeltem, mikor meglett a baba minden papírja, decemberben meg is kaptam a januárit is.

2022. jan. 11. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Nyáron szültem, igénylés után pár napon belül utalták a családit.
2022. jan. 11. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

2!

Azért mert akkor lenne esedékes, az nem azt jelenti, hogy el is utalják...

Mostanában szívóznak az emberekkel, rengeteg helyen hallom.

Hiába igenyleg meg elöbb 28 nappal, akkor sem utalják ki elöbb, csak ha már bemutattad, hogy megszületett a gyerek, utána utalással.

Lásd az 1es példámat. Szeptember 5el igényeltem. Szeptember 5től is kaptam, de novemberben utaltak először, a szeptemberit és az októberit együtt...

2022. jan. 12. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat.

Az anyaságirol meg is jött a határozat :)

Családi pótlék hogy fog járni ? December és januárra is megkapom a kisfiam után?

2022. jan. 12. 12:03
 6/7 anonim ***** válasza:

Kerdező!

Igen. Ha csak 1 napot is élt már abban a hónapban, akkor jár. Mi szept.28, és a szeptemberit is megkaptuk.

2022. jan. 12. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a hasznos válaszokat! Ment mindenkinek a pipa :)
2022. jan. 12. 14:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!