Mekkora lehet a baj?

Figyelt kérdés

Egyedülállóként 2 gyerekkel vettem igénybe a családit de idén január végén párommal írunk élettársit. Írtam is egy levelet a változásról, de most találtam meg itthon. Igen.. érdekesnek találtam hogy nem kaptam visszajelzést és még mindig az emelt összeget kaptam.

Online ehez van nyomtatvány? Néztem de csak kiutalási cím és számlaszám változáshoz találtam amit ott gyorsan be lehet küldeni.

Azzal természetesen számolok hogy visszamenőleg a különbözetet vissza kell fizetnem.


2023. szept. 1. 17:16
 1/4 anonim ***** válasza:
Személyesen lehet intézni.
2023. szept. 1. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nincs baj, visszamenőleg levonják. Nálunk legalábbis úgy volt. Kb.13 ezret kellett visszafizetnem, azt levonták a következőből, annyival kevesebbet utaltak.
2023. szept. 2. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Nekem nem vonták le (igaz nagyobb mértékű volt) lehet azért nem. Küldték a határozatot, hogy X összeget fizessek be.
2023. szept. 2. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Minél előbb intézd. Múltkor egy olyan esetről olvastam, ahol anyuka ugyanarra a gyerekre igényelte a GYED-et és a GYES-t is egyidőben. Nagyon durva. 2 évig felvette utána és amikor a gyerek már csak GYES-re volt jogosult, akkor bukott ki a dolog. Ő meg állítólag azt hitte ez így jár. Szóval 2 évnyi GYES-t kellett visszafizetnie egyben... És még az ügyintézőt hibáztatta a kormányablakban. Hát ha egyszer bemegy hogy GYES-t szeretne igényelni, és segítenek elintézni de ő biztos hogy nem szólt hogy GYED-et is kap- akkor nem az ügyintéző a hlye. Na mind1.

Szóval intézkedj minél előbbb.

2023. szept. 5. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!