Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Családi pótlék » Ki kapja az adókedvezményt és...

Ki kapja az adókedvezményt és a családi pótlékot?

Figyelt kérdés
A fiam itt fog lakni és innen jár középiskolába. Az anyukája kitalálta, hogy elég lenne az ideiglenes lakcím neki nálunk és mivel az állandó ott lenne így kapna támogatást utána továbbra is. Az exemé a fiam teljes felügyelete, a másik gyereké az enyém. Szerintem ez így nem lenne jó, mert hivatalosan is kellene papírozni, hogy én nevelem és így tudok intézni neki bármit. Illetve nem veheti fel az ex a támogatást, mert egy háztartásban velem lesz a gyerek. Tartásdíj is járna. Nekem nem a pénzről szól, de több gyerek több költség és ügyeket is én intézném, de így sok helyen nem lesz hozzá jogom. Ő most se tud neki semmi ügyet intézni, mert a munkahelye fontosabb neki. Fogászatra is anyukám vitte el, mert ő a közelükben van. Azt mondta adna pénzt, de ez sehol nem lenne papírozva.
jan. 17. 13:28
 1/2 anonim ***** válasza:
83%

Nyilván ha veled fog élni te vedd igénybe a dolgokat is ami utána jár.

Én tuti nem hagynám hogy az ex vegye fel a gyerekem után járó kedvezményeket, pénzeket stb miközben ott sem lakik...

jan. 17. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Ha nem átmenetileg, hanem innentől nálad lesz a gyerek, akkor mindenképp bíróságon kérvényezd a felügyeleti jogot és a gyerektartást. Csak utalva fogadd el amiben felvan tüntetve, hogy gyerektartásként utalta és legyen benne a gyerek neve is. Máskülönben azt is mondthatja, hogy ő a dupláját odaadta a kezedbe, de ilyenkor ugye kinek hisznek.

Oké, hogy nem a pénzről szól, de ez a gyereknek jár.

Ha nálad lakik, akkor ott az állandó lakcíme, ne engedd az ideiglenest. A kedvezmények téged illetnek, 2 gyereknél azért az adókedvezmény is 40 ezer havonta. Családival ez már 64400. Azért ez nem mindegy. Mindenképp elkellene intézni, hogy a felügyeletet te kapjad.

jan. 19. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!