Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Családi pótlék » Vissza kell-e fizetni a német...

Kenorcsi kérdése:

Vissza kell-e fizetni a német családi pótlékot, ha a gyerekek nem fejezik be sikeresen az egyetemet vagy 25 éves korig akkor is jár nekik, ha nem sikerül a szemeszter? Mi az erre vonatkozó jelenlegi törvény?

Figyelt kérdés
febr. 22. 15:36
 1/4 anonim ***** válasza:
94%
Ezt a kérdést inkább egy német fórumon tedd fel.. Nem sok esély van rá hogy ide pont jár olyan aki Németországban él és egyetemista gyereke van, aki ráadásul pont kibukni készül az egyetemről.
febr. 22. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

A német Kindergeld 25 éves korig jár, ha a gyerek nappalin tanul. Ez független a tanulmányi eredményektöl, amíg tanul, addig jár.

Emellett van a Bafög, amit egyetemisták kapnak kedvezményes támogatásként, ez csak 8 szemeszterre jár (utolsó ismeretem szerint), annak egy részét kell visszafizetni, ha az illetö munkába áll, függetlenül attól, hoyg ténylegesn befejezte-e a tanulmányait, illetve a munkája kapcsolódik-e a tanult szakhoz.

Ha speciális tanulmányi ösztöndíjat kap egy cégtöl, akik a végzés után alkalmaznák, azt viszont teljes mértékben vissza kell téríteni, ha megszakítja a tanulmßanyokat vagy nem tudja megszerezni a végzettséget

febr. 22. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 grafno ***** válasza:
54%
Miért kellene visszafizetni. Ameddig tanul addig kapja. Hogy sikerült-e befejeznie vagy nem az lényeg télen szerintem. Ha meg tovább tanulna akkor nem járna már.
febr. 24. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Ahogy előttem irják. Ha iskolai jogviszonya van, addig jár. Ha megszakad, akkor onnantól nem, kivéve, ha igazolni tudja, hogy lesz pl másik Ausbildung, ilyenkor a befejezett Ausbildung után még 4 hónapig igényelhető, akkor is, ha nincs épp iskolai jogviszonya. De visszafizetni szerintem nem kell, én erről még nem hallottam.
febr. 24. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!