Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Van olyan lehetőségem, hogy...

Van olyan lehetőségem, hogy egyetemen két év passziváltatás és nulla teljesített szemeszter után kilépjek? (Magyarázat lent)

Figyelt kérdés

Adódott egy lehetőségem egy , amit szeretnék kipróbálni, viszont az egyetemi "helyemet" sem szeretném elveszteni (megváltozik a felvételi rendszer, stb). Egy évet a másik helyen kipróbálnék, azalatt az egyetemi passzív időszakban kiderülne, hogy szeretném-e, és ha nem válna be, nem esnék két szék közül a pad alá.


Viszont mind az egyetemi képzés, mind ez a képzés 3 év hosszú, és ha a másik képzés mellett döntök, nem szeretném, hogy az egyetem "közbeszóljon".


Szerintetek van erre lehetőség, kilépni elvégzett szemeszterek nélkül? Köszi a válaszokat előre is!



2023. aug. 21. 18:01
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Ez egyetemtől függ, van ahol nem lehet az első félévet passziváltatni, csak a másodiktól kezdve. Ezt kérdezd meg a tanulmányi osztálytól.
2023. aug. 21. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
74%
Felhívod a TO-t és minden kérdésedre választ kapsz. De nem valószínű, hogy egyben lehet bármelyik egyedtemen is 2 egész évet passziváltatni. Két félévet még igen, de két évet nem.
2023. aug. 21. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
#1 vagyok, most látom hogy 2 évet írtál nem 2 félévet. 2 évet biztos hogy nem lehet passziváltatni egyszerre, maximum 2 félévet.
2023. aug. 21. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

igen, elírtam! sajnos nem tudom kijavítani, de két félévre gondoltam, maximális ennyi időt olvastam én is.


inkább a teljesítendő szemeszterek érdekelnek, hogy kell-e egy minimum szemeszter-számot teljesíteni, vagy ki lehet-e lépni enélkül.

2023. aug. 21. 18:51
 5/6 anonim ***** válasza:
Ki lehet lépni, 0 kredittel is.
2023. aug. 21. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Tudtommal ha elkezdesz egy képzést, akkor ha az első féléved után szakítod meg, még nincsen visszafizetési kötelezettséged az állam felé az állami félévekről. Szerintem ebbe nem számítanak bele a passzív félévek, tehát ha 1 ég passziváltatás után döntenél úgy, hogy kilépsz, akkor azt még kötelezettségek nélkül megteheted. De menj biztosra és tényleg járj utána!
2023. aug. 22. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!