Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Családi pótlék » Meddig jár a családi pótlék?...

Meddig jár a családi pótlék? 19 éves vagyok és szeretnék ápolói tanfolyamra járni szeptembertől nappali tagozatra, de azt mondták, hogy amint betöltöm a 20. életévem egyből meg is vonják tőlem a családit. Igaz?

Figyelt kérdés
Ha 3 évig járok még utána akkor egy ft-ot sem fogok kapni?Én úgy gondolom ha elkezdem az iskolát ami 4 éves akkor ne vegyék már el a támogatásom 20 évesen. Szerintem ez úgy lenne korrekt ha elkezdem akkor már végig segítenének. Vagy rosszul képzelem? Tényleg képesek megvonni?
2013. jún. 5. 17:25
 1/4 anonim ***** válasza:

Rosszul képzeled, milyen típusú suli?

Nappali közoktatásban max 20. éves korig jár, vagyis abban a tanévben kapod utoljára amikor betöltőd a 20. évedet.

2013. jún. 5. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

várj.

Te kapod a cspt? Mert van olyan, hogy tankötelezettség után is jár annak, aki tanul, ha árva, ha átmeneti nevelésben volt, nem él a szülővel egy háztartásban, vagy már korábban is ő kapta és nem a szülő.

2013. jún. 5. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Megvonják, és nem maradsz támogatás nélkül diák bérletett vehetsz felnött már több mint 10e, nem leszel tb nélkül ami jó 7000 ft, egyébb diákigazolványal igénybe vehető kedvezmények.
2013. jún. 9. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Kösz
2018. dec. 31. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!