Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Hány éves korig van szüksége...

Hány éves korig van szüksége a nappali alvásra?

Figyelt kérdés
2013. máj. 22. 14:03
 1/8 anonim ***** válasza:
Nem tudom szerintem 3-4 minimum.
2013. máj. 22. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
2,5 évesen megszokott róla a lányom. Ez van, ettől eltekintve nő, fejlődik, s így este 8-reggel 8-ig alszik!
2013. máj. 22. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Gyerekfüggő! Az fiam már elmúlt 5 éves, de még mindig alszik délben, és az ovis csoportjában is majdnem mindenki alszik, kb 1,5 órát. Ennek ellenére este 9-kor már alszik. Nekem a dadus azt mondta, hogy a gyerekek nagy része 6 éves kor körül hagyja el a napközbeni alvást.
2013. máj. 22. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

szerintem is a gyerek dönti el :)

nálunk az egy éves baba teljesen önmagától át állt a napi kettő helyett az egyszeri alvásra

gondolom így lesz majd mikor elhagyja a délutáni egy alvását is

2013. máj. 22. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Lányom 3 éves korától nem alszik már nappal. Van is belőle gond az oviban, már megkaptam, hogy rosszul nevelem. De elvan estig, nem nyűgös. Igaz, már fél 8-kor megy aludni, másnap 7-ig.

A fiam viszont 3,5 éves most, és még alszik nappal. Gyermekfüggő.

2013. máj. 22. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
100%
Sosem tudtam délután aludni az oviban.Emlékszem kifejezetten idegesített hogy mindenkit lefektettek,aludtak én pedig szerettem volna játszani tovább.Ahogy az előző hozzászóló írta,egyénfüggő.
2013. máj. 24. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 annamari69 ***** válasza:
3 gyerekem van, lány, fiú, fiú, egyik sem aludt 3 éves kora után, és az oviból délben haza kellett jönni, az ovis kényszerítős alvás kimaradt, este 8-tól reggel 7-ig aludtak. Az oviban 1/2 4-ig alvó gyerekek 10-11 óra előtt nem aludtak el.
2013. máj. 24. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
100%

Én 45 éves vagyok, és még mindig szükségét érzem ledőlni kicsit nappal is. A fiam (most 15 éves) már bölcsiben is rendszeresen kihagyta a délutáni sziesztát.


Szerintem ez is olyan, mint sok más dolog, egyén függő.

2013. máj. 25. 02:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!