Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Családi pótlék » Emelt családi augusztusban?

Emelt családi augusztusban?

Figyelt kérdés
17 hónapos a fiam és igazoltan tejfehérje allergiás (vaktesztet csinált az orvos) ha holnap leadom a MÁK-ban a papírt,akkor augusztusban már az emelt csp jön? Meg több,mint 2 hónapja fent áll az allergia,így májusig visszamenőleg kifizetik a különbözetet,az mikor érkezik meg? Vagy az is az augusztusi pénzzel jön?

2013. júl. 8. 09:50
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Szia! ha jol tudom mar nem jar aprilis elseje ota.... En marc. 14.-en adtam le a papirt en 1 evig meg kapom.... Mindenkit kiszornak az asztmasokat a gluten es tejerzekenyeket... Proba szerencse... Igenylestol szamitott 30 nap ey visszamenoleg is megkapod, ha megadjak.
2013. júl. 8. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Múlt héten beszéltem a MÁK-kal,csak ezt elfelejtettem megkérdezni. A laktózra nincs már emelt csp. Nekem azt mondták,hogy ha 2 hónapnál régebb óta fent áll,akkor 2 hónapra visszamenőleg adják. Azért tettem fel a kérdést,mert a 39 ezerből nem tudok neki nagy bevásárlást csinálni,hogy mindene meglegyen. Mert tojás,hús és hagyma mentes ételeken van még és így ez nagyon nem olcsó és egyszerű :(
2013. júl. 8. 10:20
 3/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszodat :)
2013. júl. 8. 10:21
 4/15 anonim ***** válasza:
Nosaltyn keress ovo-lakto vega recepteket. Se hus se tojas se tej nincs benne... Az az oldal eleg nagy segitseg nekunk ha etelallergias a gyerek :)
2013. júl. 8. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

Az elsőnek: a glutén érzékenyeket nem szórják ki, a kisfiam is az, így tudom, a törvényben is felsorolják (cöliákia).

A laktóznál lehet, hogy nem kapsz, de egy próbát megér, pláne, ha kis keresetű vagy, elképzelhető méltányosság. Mindenképpen add be!

2013. júl. 8. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

Tejfehérje allergiás,nem laktóz... Köszönöm az oldalt,nem a kaja kérdés a bajom,hanem sajnos már a miből :( Ezért is kérdeztem,hogy augusztus 2-án már az emelt csp jön és visszamenőleg a pénz is akkor?

Köszönöm a válaszokat!

2013. júl. 8. 11:30
 7/15 anonim ***** válasza:
Ha bene van a emelt családi potlékörében ez a betegség akor visszamenöleg májusig egybe elküldig neked a pénzt de nem biztos hogy agusztusi családival jön mert 30 napjuk van rá hogy határozatott hozanak hogy jár vagy nem ,ha jár akor küldenek mellé hatosági igazolványt is.
2013. júl. 8. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! Benne van és mondták,hogy nem jön meg csak szeptemberben,ennyit a 30 napról... Mire jó az az igazolvány?
2013. júl. 8. 15:08
 9/15 anonim ***** válasza:
Ilyen esetben létezik hóközi utalás is, mi is így kaptunk anno.
2013. júl. 8. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Utazasi kartya 90 szazalekkal utazhattok (vagyis abkicsinek ingy. Neked 90%) amugy semmi masra nem jo... Sehol nem fogadjak el. Se allatkert se semmi
2013. júl. 8. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!