Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Családi pótlék » Ha jár az emelt cs. P, tartós...

Ha jár az emelt cs. P, tartós beteg gyermek után akkor igényelhetem a gyest is?

Figyelt kérdés
Azt hogyan kell, azt is a doki állítja ki, vagy csak én kitöltöm és beküldöm az államkincstárnak?
2013. júl. 22. 12:07
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

hátha a gyerkőc 3 éven aluli ,

a gyes amúgy is alanyi jogon jár

2013. júl. 22. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Már elmúlt 3 éves, de írtam, hogy tartós beteg, eddig csak az emelt cs. p járt neki, mert nem tudtam a gyesről, de ha jár neki akkor szeretnénk igényelni. de ennek a gyesnek az igénylését nem tudom hogy kell.
2013. júl. 22. 12:30
 3/11 anonim ***** válasza:

igen az államkincstárhoz bemész és kitöltesz egy formanyomtatványt.

[link]

2013. júl. 22. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Akkor az az orvoshoz nem kell bevinni?
2013. júl. 22. 12:36
 5/11 anonim ***** válasza:

de nem tudom hogy nem tudtál róla mikor ez alanyi jogon jár,igaz ezt is meg kell igényelni,ettől függetlenül is kaphattad volna a emelt családit.

viszont már tuti nem kapod meg mert elmúlt 3 éves.

nem tudom visszamenőleg adják-e..

azt sem tudom a védőnőd erről miért nem tájékoztatott mikor megszületett a pici,vagy te miért nem érdeklődtél a családtámogatási ellátásokról.


gyes,gyed,családi,rendszeres gyermekvédelmi kedvezmény,anyasági támogatás..

2013. júl. 22. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
nem kell bevinni,ezt neked kellett volna igényelni a máknál mikor megszületett a pici!!!
2013. júl. 22. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
De járt neki a gyes meg az emelt cs.p. De elmúlt 3 éves és én azt nem tudtam, hogy tovább igényelhetem a gyest a tartós betegség miatt, csak az emelt cs. p.-t tudtam.
2013. júl. 22. 12:47
 8/11 anonim ***** válasza:
Igen tovább igényelheted a gyest egészen addig amíg a tartós betegség fennáll!!
2013. júl. 22. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Igen. Ha már az emelt csp-re beadtad a papírokat a MÁK-hoz, akkor, mivel ugyanők intézik a gyes-t is, csak egyigénylőlapot kell kitöltened, és mellékelned a csp-s papír iktatószámát (a levélen szerepel, amit visszaküldtek/ha személyesen intézted, akkor kaptál róla papírt) és minden iratot onnan másolnak le.

dokis papír sem kell még egy :)

2013. júl. 22. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
ja igen, 2 hónapra visszamenőleg is megadják, így olyan dátumot írj a papírra (pl most 05.20-át)
2013. júl. 22. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!