Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Családi pótlék » Családi adókedvezményt visszam...

Családi adókedvezményt visszamenőleg hány hónapra kérhetek?

Figyelt kérdés
Erre az évre nem adtam még be a papírt, mert vártam, hogy küldje a munkahelyem, mint ahogyan ezt tette,a babám születése előtt és után! 2012. nyarán született! Most 13 hónapos!
2013. aug. 29. 13:42
 1/7 anonim ***** válasza:

Ha csak az idei maradt el, akkor azt a következő adóbevallásnál visszamenőleg érvényesítheted. Tehát a 2013-as évit 2014-ben.

Ha a 2012-es is kimaradt, akkor az sajnos elveszett.

2013. aug. 29. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Nem veszett el a 2013-es sem.

5 évre visszamenőleg lehet önellenőrzést beadni és abban tudod visszaigényelni a 2012est

2013. aug. 29. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Most vettem észre rosszul írtam.

Helyesen :


Nem veszett el a 2012-es sem.

5 évre visszamenőleg lehet önellenőrzést beadni és abban tudod visszaigényelni a 2012est

2013. aug. 29. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Ahogy én értelmezem a kérdésedet: csak idénre nem igényelted meg, tavaly kaptad?

Mindig attól a hónaptól lehet igényelni, amikor benyújtod az igénylésedet, visszamenőleg nem adják. De az eltelt hónapok sem vesztek el, adóbevallásnál érvényesítheted a kedvezményt azokra a hónapokra is, amelyikekre év közben nem tetted meg.

2013. aug. 29. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a segítséget! 2012- ben kaptam januártól, mint magzat után és júliusban mikor megszületett nevesíteni kellett és azt kaptam decemberig! Akkor most beadom úgy, hogy 9. hótól, és amikor csináljuk az adóbevallást, akkor a munkahelyem fogja tudni mit kell csinálni!


Jól értelmezem?

2013. aug. 29. 21:00
 6/7 anonim ***** válasza:
Ha a munkahelyed csinálja a bevallásodat, akkor szólnod kell a könyvelőnek. Ha önadózó vagy, akkor simán beírod azt az összeget amire a gyermek után jogosult vagy.
2013. aug. 29. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Értem! Köszönöm a gyors választ!
2013. aug. 31. 09:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!