Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Családi pótlék » Hány éves korig lehet igénybev...

Hány éves korig lehet igénybevenni a szocpol támogatást? Mik a feltételek és mennyi ez az összeg?

Figyelt kérdés
2013. szept. 1. 13:31
 1/9 anonim ***** válasza:
40.éves korig a többit most hirtelen nem nagyon tudom.De utána nézek
2013. szept. 1. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

megis találtam


[link]

2013. szept. 1. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:
Egyedűlállók igénybe vehetik?
2013. szept. 1. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

a linkben benne van,de azért bemásolom :)


Ki igényelhet?


A szocpolt lakásépítéshez vagy új lakás vásárlásához azok a személyek (házastársak, élettársak, egyedülállók) vehetik igénybe, akik legalább 2 gyermeket nevelnek, nincs lakástulajdonuk, köztartozásmentes adózók és legalább az egyik szülő bejelentett – legalább fél éve fennálló – munkaviszonnyal rendelkezik.

2013. szept. 1. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

Akkor használt lakásra nem lehet igénybevenni?


Kúrv@ sokat segít az állam már nem azért...

2013. szept. 1. 14:55
 6/9 anonim ***** válasza:
sajnos nem.Ezért nem tudjuk igénybe venni mi sem. :(
2013. szept. 1. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
az lemaradt,hogy szivesen. :)
2013. szept. 1. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:

Üdv!

Nekem is ez lett volna a kérdésem. Mi ház építés céljából igényelnénk, de van egy dolog, amit a bemásolt linken olvasottak alapján sem értek. Mégpedig egyszer azt írja, amit az előttem szóló bemásolt, azaz:

"A szocpolt lakásépítéshez vagy új lakás vásárlásához azok a személyek (házastársak, élettársak, egyedülállók) vehetik igénybe, akik legalább 2 gyermeket nevelnek, nincs lakástulajdonuk, köztartozásmentes adózók és legalább az egyik szülő bejelentett – legalább fél éve fennálló – munkaviszonnyal rendelkezik."

Utána pedig ez van írva: "A szocpol nem csak már meglévő gyermekek után igényelhető, hanem megelőlegezve is: a 40. életévüket be nem töltött házaspárok egy vagy két gyermek vállalása esetén részt vehetnek a programban."

Ebben azt írja, hogy EGY gyermek vállalása esetén is igénybe lehet venni. Mi az igazság?

Illetve más jellegű kérdés, de hátha tudjátok, ha a nővéremnek szeretnék ajándékozni egy lakást (kikerülve a feleslegesen fizetendő dolgokat), azért most kell fizetni?? Amikor ő ajándékozta volna nekem, amikor olcsóbb volt, hogy papíron megvettem tőle, mintha az öccsének ajándékozta volna.... Vicc.....

Köszönöm a válaszokat!

2013. szept. 3. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
A kormány tavaly már tárgyalt a "félszocpol"-ról, amit még nem vezettek be, most nincs is szó róla, de nagyon remélem, hogy még képbe kerül, amikor lakást kell vennem, mert azt használt lakásra is lehetne használni, igaz az összeg kevesebb.
2013. szept. 4. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!