Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Családi pótlék » Ha van tb tartozásom, akkor...

Ha van tb tartozásom, akkor tényleg nem fogok gyest vagy családipótlékot kapni?

Figyelt kérdés
2013. nov. 11. 09:34
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
29%
remélem
2013. nov. 11. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
53%
Miért remeled?nagyon rosszmaju vagy.Kíváncsi vagyok a válaszokra mert sajnos az egyik ismerősom is így van.Neki a munkáltató nemfizette pár hónapig a tb.jét és most kérik vissza persze kamatostul.
2013. nov. 11. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Dehogynem fogsz. Mindkettő alanyi jogon jár.
2013. nov. 11. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
De kapsz. Azt a mák küldi, a tb tartozás pedig az apeh-hoz tartozik. Azt behajtják rajtad kamatostul, de a csp és a gyes nem vonható jövedelem. Menj be az apehhoz és rendezd le, kérj részletfizetést rá.
2013. nov. 11. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
köszönöm nektek 1 est kivéve :P igen én utánam se fizették :( részletfizetést akarok kérni, de az egyik ismerősöm rosszindulattal ezt mondta... rögtön az jutott eszembe h alanyi jogon kapja mindenki, akkor tehát igen, most is magam után fizetjük és még törleszteni is kell majd, az elég sok lesz, de mindegy :(
2013. nov. 11. 09:43
 6/11 anonim ***** válasza:
Családi pótlékból és gyesből nem vonnak tb tartozást. Meg kell kérni részletre, és ennyi.
2013. nov. 11. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Ha számlára kapod akkor sajnos inkasszózhatják és amíg nincs meg a részletfizetési papír meg az inkasszó feloldásáról addig visszatarthatják a pénzt.Én így jártam egy 5 éve eladott autó súlyadójával amit nem irattak át ezért a nevemen volt még a tudtom nélkül.A végrehajtó segített mit hogy intézzek így 1 nap alatt feloldották de ő mesélte,hogy ez van minden köztartozásnál,így a TB-nél is.
2013. nov. 11. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

A tgyás, a gyeD TB-alapú juttatások, akkor kapod, ha volt jövedelmed, és az után TB fizetve.

Ha "magad után fizetsz", az alapot, azt hiszem ez most 6000 Ft körül van, akkor egészségügyi ellátásokra jogosult vagy, de pénzbeli kifizetésekre - tehát tgyásra, gyedre - alapesetben nem.


A gyeS, a családi pótlék alanyi jogon járnak, akár fizettél be korábban, akár nem, ezeket meg fogod kapni, illetve - ahogy a 7. hozzászóló írta - a kincstár ki fogja neked fizetni, de ha nem rendezted a tb hátralékod (részlet)fizetését, az adóhatóság inkasszózhatja a számládat - azaz amit megkaptál a kincstártól, mielőtt felvehetnéd, az adóhatóság már viszi is.

2013. nov. 12. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
1. hozzászóló, nagyon sok esetben a munkáltató nem fizeti be a munkavállaló után a tb-t, úgy, hogy az nem is tud róla.
2013. nov. 12. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

előző vagyok,

ezért ajánlom mindenkinek, hogy az ügyfélkapun keresztül ellenőrizze le időnként, hogy a cége fizet-e utána, de ugyanitt azt is meg lehet nézni, hogy az orvos milyen vizsgálatot, kezelést számolt el utána...

2013. nov. 12. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!